اخبار

تزریق بودجه عمرانی برابر با ایجاد اشتغال است

تزریق بودجه عمرانی برابر با ایجاد اشتغال است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: تزریق بودجه عمرانی برابر با ایجاد اشتغال است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، شهرام طهماسبی اظهار کرد: شعار سال گذشته در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه کشور بود و بعد از گذشت یک سال، برنامه‌ها و سیاست‌های پیش‌بینی شده بر خلاف تصورات موجود در جامعه محقق شده است.
این مسئول ادامه داد: سال گذشته از محل تسهیلات و منابع بانکی بابت طرح رونق و برنامه‌های اشتغال، ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۲۶ هزار واحد اقتصادی پرداخت شده و علاوه‌بر آن بودجه‌ای در حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان نیز با وجود مشکلاتی که پیش‌روی دولت بود به بخش‌های عمرانی تزریق شده است.
وی تزریق بودجه عمرانی را برابر با اشتغال، سرمایه‌گذاری و افزایش رفاه اجتماعی دانست و افزود: سال گذشته دولت با ارائه تسهیلات و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده ۸۱۹ هزار شغل ایجاد کند که خود نشان از تحقق شعار سال گذشته دارد و لازم به ذکر است که سال گذشته ۸۳۶ هزار نفر نیروی کار به بازار کار وارد شده‌اند.
طهماسبی خاطرنشان کرد: آنچه مبنای تحقق شعار سال است، باید توسط همه بخش‌ها عملیاتی شود. طبیعتا موانع و مشکلاتی در حوزه اشتغال وجود دارد که سبب کندی عملکرد می‌شود ولی همه این مشکلات به وجود آمده متوجه دولت نبوده بلکه دیگر نهادهایی که در ایجاد اشتغال دخیل هستند نیز باید همکاری کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: اگر گفته می‌شود اقتصاد کشور، دولتی است یعنی بخشی بزرگی از اقتصاد در دست دولت است و بخش‌های دیگری نیز غیردولتی و بخش خصوصی، بخش‌های دیگری وجود دارد که تاثیر بسیاری در اقتصاد دارد، به عبارت دیگر ترکیب موجود برای اقتصاد فضای حرکت و فعالیت بخش خصوصی را کند کرده است.
وی تصریح کرد: بخش خصوصی هم مانند سایر بخش‌ها ناکارآمد است و این بخش نیز نتوانسته است با فناوری و دانش روز آشنا و همراه شود و درصد کمی از آنان بر مکانیزم بازار، بازاریابی اصولی، صادرات و فروش و ... تسلط دارد و می‌توانند رقابت را با سایر تولیدکنندگان جهان ادامه دهند.
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید