اخبار

در احقاق حقوق کارگران کوتاه نمی آییم

انجام ۸۵۹۰ بازرسی از واحدهای تولیدی و صنعتی استان زنجان

انجام ۸۵۹۰ بازرسی از واحدهای تولیدی و صنعتی استان زنجان
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه در احقاق حقوق کارگران کوتاه نمی آییم، گفت: در سال گذشته ۸۵۹۰ بازرسی از واحدهای تولیدی و صنعتی برای حسن اجرای قوانین کار ، مقررات تامین اجتماعی و ...انجام شده است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی صبح امروز در گفت وگو با رادیو زنجان با تاکید بر اینکه بازرسان اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ناظر بر حسن اجرای قوانین کار و مقررات تامین اجتماعی از قبیل مزد کارگران، مسائل ایمنی، رفاه و حفاظت از آنان هستند، اظهار کرد: در نتیجه انجام ۸ هزار و ۵۹۰ بازرسی از واحدهای تولیدی و صنعتی در سال گذشته درخواست تعطیلی ۳ واحد صنعتی به دلیل تخلفات زیاد انجام شده را داشتیم.
وی به محدود بودن تعداد بازرسان اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اشاره و ابراز کرد: امسال مجوز استخدام تعدادی بارزس را دریافت کردیم.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه هر چند تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی استان زیر ذره بین بازرسان ما قراردارند ولی افرادی که در این بخش ذی نفع هستند نیز باید کمک حال ما باشند و موارد تخلف را گزارش کنند.
وی به اهمیت صیانت از جسم و جان نیروی انسانی اشاره و کارگران را بیش از سایر افراد در معرض بیماریهای شغلی و حوادث ناشی از کار دانست و افزود: متاسفانه بخش قابل توجهی از بیماریهای ناشی از کار قابل درمان نیستند ولی میتوان برای مبتلا نشدن به آن پیشگیریهای لازم را انجام داد.
یوسفی با تاکید بر اینکه در سال گذشته ۴۹ جلسه رسیدگی به سختی و زیان آوری تشکیل و یک هزار و ۲۹۱ پرونده مورد بررسی قرار گرفت، یادآور شد: از تعداد پرونده های بررسی شده در این بخش ۷۲۰ مورد دارای شرایط سختی و زیان آوری بودند که در صورت رعایت قوانین و مقررات مربوط به سختی و زیان آوری مشکلی پیش نمی آید.
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید