اخبار

مژده مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به کارگران ساختمانی

کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه مسئولیت قرار می گیرند

کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه مسئولیت قرار می گیرند
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در هفته کار و کارگر به کارگران ساختمانی مژده داد و گفت: طی تفاهم نامه منعقد شده کارگران ساختمانی از این پس تحت پوشش بیمه مسئولیت قرار می گیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی درمراسم بیست و نهمین جشنواره امتنان از الگوهای برتر جامعه کار و تولید استان و دوازدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان با اشاره به اقدامات شاخص این اداره کل در سال گذشته در بخش تعاون مژده ای نیز به کارگران ساختمانی داد و اظهار کرد: از این پس کارگران ساختمانی با پرداخت تنها  1200 تومان از بیمه مسئولیت بهره مند می شوند.

وی با تأکید براینکه در صورتی که کارگری در محل کار خود جان خود را از دست داده یا دچار نقص عضو شود خانواده اش می توانند از حمایت بیمه عمر و حوادث برخوردار شوند، بیان کرد: پیش از این کارفرمایان امکان مالی برای پرداخت هزینه درمانی و گاهاً دیه کارگران ساختمانی خود نداشتند تا در زمان وقوع حادثه حمایت های لازم را از کارگران و یا خانواده های آنان داشته باشند ولی این مشکل با انعقاد تفاهم نامه ای فی مابین شرکت تعاونی کارگران فصلی و ساختمانی با بیمه در راستای بیمه مسئولیت این کارگران برطرف شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان عنوان کرد: از آنجایی که کارگران ساختمانی و فصلی دارای هیچ تشکلی نبودند و از سوی هیچ تشکلی نیز مورد حمایت قرار نمی گرفتند از همین رو اقدام به ایجاد شرکت کارگران فصلی و ساختمانی در غالب تعاونی کردیم.

وی با اشاره به اینکه این قشر از کارگران تاکنون از خدمات بیمه تأمین اجتماعی نیز بی بهره بودند که با ایجاد شرکت مذکور زمینه لازم برای بهره مندی آنان از این خدمات فراهم شد، تصریح کرد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده در حال حاضر بیش از20 هزار نفر کارگر فصلی و ساختمانی از بیمه تأمین اجتماعی بهره مند شدند.

یوسفی ماحصل توانمندسازی این شرکت های تعاونی را راه اندازی بازارچه های محلی عنوان کرد و یادآور شد: افتتاح این بازارچه فرصت مناسبی برای عرضه محصولات مشاغل خانگی بود.

 

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید