اخبار

استاندار زنجان:

مهارت آموزی نیروی کار در اولویت قرار گیرد

کارگر موتورمحرک محیط کسب و کار/ /
مهارت آموزی نیروی کار در اولویت قرار گیرد
استاندار زنجان با اشاره به این که اقتصاد کشور در حوزه تولید بر چهار چرخ استوار است که از جمله آنها کارفرما و سرمایه، مهندسی و طراحی، تکنولوژی و ابزار و در نهایت کارگر است، گفت: کارگر موتور محرک محیط کسب و کار است و در صورت نبود نیروی کار ماهر و متعهد به کار یک چرخ تولید پنچر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، اسدالله درویش‌امیری درمراسم بیست و نهمین جشنواره امتنان از الگوهای برتر جامعه کار و تولید استان و دوازدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان اظهار کرد: رابطه کارگر و کارفرما دو سویه بوده و کارفرما کارگر را باید به چشم عائله خود نگریسته و باید آغوش کارفرما به سمت کارگر باز باشد و کارگر نیز باید محیط کار را از آن خودش بداند.

وی با تأکید بر اینکه خوشبختانه در سال گذشته یکی از اقدامات مهم در زنجان تجهیز و نوسازی سازمان فنی و حرفه ای استان بود، بیان کرد: در راستای مهارت آموزی نیروی کار برنامه های جدی را در واحدهای تولیدی و صنعتی دنبال می کنیم.

استاندار زنجان به نقش تأثیرگذار کارگر در حوزه اقتصادی و اجتماعی جامعه اشاره کرد و یادآور شد: کارگران با کسب روزی حلال مخارج خانه را تأمین می کنند و همچنین خط تولید را به گردش درمی‌آورند.
وی با اشاره به اینکه عامل اصلی و شاه کلید توسعه محیط کسب و کار کارفرما و سرمایه گذار است، بیان کرد: امروزه کسب درآمد در جامعه با گذشته فرق کرده و افراد می‌توانند بدون درگیر شدن با نظام کارگری ثروت خود را چند برابر کنند اما با راه اندازی کار در جامعه به روند تولید کمک می‌کند.
درویش امیری با اشاره به اینکه مهندسی و طراحی و استفاده  درست از تکنولوژی درتولید و چرخه اقتصادی کشور مهم و تأثیرگذار است، ابراز کرد: امروزه دانش و تکنولوژی، تولید را در عرصه رقابت قرار می‌دهد که ما به شدت به آن نیاز داریم و این مغز متفکر است که تولید را با کیفیت و رقابت پذیر می‌کند و انتظار ما از متخصصان این است که کالایی را به بازار عرضه کنند که تبدیل به شناسنامه ایران و سبب افتخار ایرانیان شود.

وی دانش و تکنولوژی را بخش سوم اثرگذار در تولید خواند و یادآور شد: امروزه تکنولوژی به سرعت قابل تغییر است و جامعه می تواند در رقابت با بازار جهانی حضور موثر و فعال یابد که از تکنولوژی روز و حداکثر بهره وری در زمینه تولید برخوردار باشد.

استاندار زنجان با بیان اینکه تولیدکنندگان باید خود را مجهز به تکنولوژی روز دنیا کرده و برندسازی کنند، خاطرنشان کرد: در صورتی که می خواهیم به تولیدات داخلی افتخار کنیم باید خط تولید خود را همانند شرکت های موفق به روز کرده و با سرعت تغییرات، خود را همگام کنیم.


وی با اشاره به اینکه وجود نیروی کار به عنوان چهارمین عامل اصل در زنجیره تولید بوده و موتور محرک محیط کسب و کار محسوب می‌شود، یادآور شد: در صورتی که کارگر غیر متعهد و غیر کارآمد داشته باشیم وجود تکنولوژی و خلاقیت مهندسی پاسخگو نخواهد بود.

 

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید