اخبار

توسعه فرهنگ تعاون در جامعه ضروری است

توسعه فرهنگ تعاون در جامعه ضروری است
مدیر کل تعاون استان زنجان گفت:توسعه فرهنگ تعاون در راستای اشتغالزایی و استفاده از ظرفیت های موجود در استان ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان 'موسی متوسلین'  در گفت و گوبا خبر نگار ایرنا با بیان اینکه در سال جاری بیش از 290 تعاونی در سطح این استان تشکیل شده است افزود: این میزان با در نظر گرفتن جمعیت این استان،نسبت به استان های مجاور قابل توجه می باشد.
وی با اشاره به سیاست های دولت نهم و دهم در حمایت از واحدهای تعاونی اظهار داشت:باید در راستای ارتقاء سطح کمی وکیفی واحدهای تعاونی گام برداشته شود.
مدیر کل تعاون استان زنجان سختگیری در ارائه تسهیلات بانکی،مشکل تامین وثیقه برای اخذ تسهیلات درخواستی به ویژه در مناطق روستایی و مشکل نقدینکی در ایجاد کسب و کار را از جمله مشکلات واحدهای تعاونی برشمرد وتصریح کرد:با توجه به فراگیر شدن تشکیل تعاونی ها و حضور دهک های پایین درآمدی در ساختار تعاونی ها امکان تامین حداقل سرمایه گذاری برای شروع به کار با مشکل مواجه می گردد.
متوسلین تامین مکان برای فعالیت را از دیگر مشکلات واحدهای تعاونی بر شمرد و ابراز داشت:غیر از موانع اداری در ارائه مجوز مکان فعالیت،کمبود سرمایه به صورت آورده اعضاء یا تسهیلات بانکی نقش قابل توجهی در راستای عدم فعالیت مطلوب واحدهای تعاونی دارد.
وی ایجاد شهرک تعاون،معرفی طرح های قابل اجراء و اولویت دار،ارائه تسهیلات بلند مدت به صورت آسان ودر کوتاه ترین زمان ممکن و آموزش جویندگان کار در جهت نحوه ایجاد کسب و کار را از جمله راهکارهای عملی درجهت تقویت بخش تعاون عنوان کرد و یادآور شد: بازدید و نظارت دوره ای از طرح های اجرایی توسط ارگانهای صادر کننده مجوز فعالیت به منظور نظارت دقیق و تخصصی بر فرایند کسب و کار می تواند گامی مهم در جهت تقویت بخش تعاون باشد.
 

۹ فروردین ۱۳۹۰ ۰۹:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید