اخبار

شرکت تعاونی سفالگران استان زنجان تاسیس می شود

شرکت تعاونی سفالگران استان زنجان تاسیس می شود
سرپرست مدیریت امور تعاون اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه علاقمندان بسیاری در استان زنجان درحوزه سفالگری فعالیت دارند گفت: شرکت تعاونی سفالگران استان زنجان تاسیس می شود

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان علی پاک منش اظهار داشت:سفالگری از هنرهای قدیمی استان زنجان بوده و برخی مناطق استان همچون شهر هیدج و گرماب از دیر باز به عنوان قطب تولید سفال بوده که متاسفانه به دلیل عدم تشکل و نهاد های حمایتی لازم و ازدست دادن بازارهای فروش و ... واحدهای تولیدی آن ها تعطیل و به فراموشی سپرده شده اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد زیادی در شهر زنجان و سایر مناطق استان دارای هنر سفالگری هستند و بعضا در کارگاه های کوچک و یا در خانه ها نسبت به تولید سفال اقدام می نمایند که کیفیت تولید سفال آن ها به مراتب بهتر از سفال های شهر لاله جین همدان می باشد.

پاک منش افزود:به دلیل خرد بودن تولیدات و عدم تشکل های حمایتی متاسفانه صنعت سفال گری نتوانسته است در استان رونق گرفته و جایگاه خویش را پیدا کند در حالی که این صنعت می تواند یکی از بهترین بسترهای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در استان باشد.

سرپرست مدیریت امور تعاون اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه بیان نمود:مدیریت امور تعاون این اداره کل در راستای رسالت خویش اقدام به برگزاری همایش سفالگران استان در تاریخ 6/2/96  نمود و خوشبختانه بحث تشکیل شرکت تعاونی سفالگران استان با موضوع فعالیت تامین نیازهای تولید کنندگان سفال در خصوص ارائه آموزش های لازم و  تهیه مواد اولیه و بازاریابی و فروش محصولات با استقبال چشمگیر هنرمندان و تولیدکنندگان این صنعت در استان قرار گرفت و در این همایش هیات موسس تعاونی انتخاب شده و فرایند تشکیل آن در دست اقدام می باشد.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید