اخبار

جهاد اقتصادی تعاونی ها با ایجاد اشتغال محقق می شود

جهاد اقتصادی تعاونی ها با ایجاد اشتغال محقق می شود
وزیر تعاون گفت:تشکیل تعاونی ها با هدف ایجاد اشتغال در سال جهاد اقتصادی با سرعت بیشتری انجام می شود.

به گزارش  روابط عمومی وزارت تعاون 'محمد عباسی'با اشاره به نامگذاری سال 90 به عنوان سال جهاد اقتصادی تاکید کرد: تعاونی ها درسال های اصلاح الگوی مصرف، همت مضاعف و کار مضاعف حرکتی موثر و رو به رشد برای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور داشتند و در سال جاری نیز با ادامه اقدامات انجام شده و برنامه ریزی بهتر می توانند به تحقق اهداف توسعه ای کشور کمک کنند.
وی که در دیدار با کارکنان وزارت تعاون، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون ، اظهار داشت: تشکیل تعاونی ها با هدف ایجاد اشتغال برای جوانان از وظایف مهم وزارت تعاون در سال جاری به شمار می آید.
عباسی توانمندسازی جوانان و اقشار ضعیف جامعه برای ورود به چرخه اقتصادی کشور، توزیع عادلانه ثروت و فرصت بین آحاد مختلف جامعه و همچنین ایجاد اشتغال برای جوانان را از وظایف وزارت تعاون دانست و گفت: باور اصل تعاون باعث می شود این اهداف به نحو بهتری تحقق پیدا کند.
وزیر تعاون ضمن اشاره به اینکه اشتغال یک فرایند است و این فرآیند باید اتفاق بیفتد گفت: برای تحقق این هدف کارجویان باید به سایت وزارت تعاون مراجعه و ثبت نام نمایند تا مراحل بعدی پالایش و ساماندهی آنان از طریق این وزارتخانه صورت گیرد.
عباسی گفت: در پنج سال گذشته نزدیک به 80 هزار تعاونی تشکیل شده که اکثرآنها فعال هستند و امید است با تلاش و جهاد اقتصادی در سال جاری گام های بلندی در جهت رشد، توسعه و آبادانی هرچه بیشتر کشوربرداشته شود.
 

۱۵ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید