اخبار

وزیرتعاون: بانک های تعاونی در راه است

وزیرتعاون: بانک های تعاونی در راه است
وزیرتعاون گفت: برای توسعه و گسترش حضور تعاونی ها در فعالیت های مالی و اعتباری در قالب غیردولتی ، پیشنهاد تاسیس بانک های تعاونی به بانک مرکزی ارائه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان 'محمدعباسی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از تشکیل پرونده‎های درخواست مجوز برای تاسیس بانک‎های غیردولتی تعاونی در بانک مرکزی خبر داد وگفت: این موضوع با هدف ایجاد بستر مناسب برای حضور تعاونی ها در فعالیت های مالی و اعتباری در قالب غیردولتی دنبال می شود.
وی افزود: این نوع بانک ها با بهره گیری از سرمایه های مردمی در حوزه تعاون ایجاد می شوند ودر صورت نهایی شدن طرح تاسیس بانک های غیردولتی تعاونی در بانک مرکزی آنها نیز به مجموعه ظرفیت اعتباردهی بخش تعاون اضافه می شوند.
وی در خصوص اقدامات انجام شده در این بخش افزود: اخیرا نیز برای ایجاد شرکت سرمایه گذاری تامین سرمایه بخش تعاون برنامه ریزی انجام شده است.
**بانک ها به جریان اشتغالزایی کمک کنند
وزیرتعاون همچنین درباره اقدامات به عمل آمده در زمینه تامین اعتبارات مورد نیاز برای عملیاتی شدن طرح های اشتغال زایی و همچنین توانمندسازی کارجویان، بیان داشت: رئیس جمهور در زمان افتتاح صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون در مرداد ماه سال گذشته تاکید کرد که تمام بانک ها موظف هستند تا به انجام هر چه سریعتر این امر کمک کنند.
عباسی تصریح کرد اگر چه بانک توسعه تعاون به طور مستقیم جهت کمک به تعاونی ها ایجاد شده ولی این به آن معنی نیست که بقیه بانک ها در اعطای تسهیلات به تعاونی ها از خود سلب مسئولیت کنند و از ظرفیت آنها در اشتغال زایی و توسعه تعاونی ها استفاده نشود.
وی خاطرنشان کرد در این خصوص بارها با مسئولان بانک ها گفتگو و اهمیت فعالیت در قالب تعاون بعنوان یکی از ارکان مهم اقتصادی کشور به آنها یادآوری شده است.
وی همچنین در مورد نحوه ارائه تسهیلات به کارجویان ثبت نامی در بانک اشتغال وزارت تعاون بیان کرد اسامی افراد پالایش شده ای که ثبت نام خود را در سایت وزارت تعاون تکمیل کرده اند به استانداران ارائه و در کارگروه های اشتغال استان ها مورد بررسی قرار می گیرد و از این طریق تقاضاهای دریافت شده بین بانک های سطح استان ها توزیع می شود تا بتوان به صورت همسان از ظرفیت تسهیلات دهی بانک ها استفاده کرد.
 

۲۴ فروردین ۱۳۹۰ ۰۷:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید