اخبار

ارتقاءدورهای آموزشی از اولویت های اداره کل تعاون درسال جاری است

ارتقاءدورهای آموزشی از اولویت های اداره کل تعاون درسال جاری است
رییس اداره آموزش،پژوهش و کارآفرینی اداره کل تعاون استان زنجان گفت:توجه به کیفیت، اثربخشی وارتقاءسطح دوره های آموزشی رویکرد اساسی و از اولویت های اداره کل تعاون استان زنجان در سال جاری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان رحیم امینی درجمع خبرنگاران آموزش تعاونگران وعلاقمندان بخش تعاون رامقوله ای مهم دانست و افزود:آموزش نقشی مهم در راستای پیشبرد اهداف و افزایش میزان بهره وری ایفا می کند.
وی با اشاره به برگزاری 126دوره آموزشی در سال 1389 از سوی اداره کل تعاون این استان اظهار داشت:تعداد دوره های برگزار شده بیش از دوره های ابلاغی ازسوی وزارت تعاون بوده است.
این مقام مسئول با تاکید بر رایگان بودن دوره های آموزشی برگزار شده تصریح کرد:در 126دوره برگزار شده دوهزارو483 نفر از آموزش های ارائه شده بهرمند گردیده که به لحاظ تعداد نفرات آموزش دیده نیز شاهد آموزش 36هزارو518 نفرساعت وتحقق 113 درصدی برنامه ریزی انجام شده نسبت به برنامه ابلاغی می باشیم.
امینی آموزش های ارائه شده از سوی اداره آموزش،ترویج وکارآفرینی اداره کل تعاون این استان در سال 1389 را در دو محور عمومی و تخصصی بیان داشت و گفت:ترویج و نهادینه کردن فرهنگ تعاون بستر مناسبی را برای توسعه وپیشرفت جامعه فراهم می کند.
وی دوره های عمومی را شامل پنج محور مهارتهای قانون و مقررات تعاونی ها،مهارتهای مدیریت شرکتهای تعاونی،مهارتهای مالی،مهارتهای بازرگانی ومهارتهای کاربرد کامپیوترعنوان کرد ویادآور شد:این دوره ها در شهرستانهانیز از سوی ادارات تابعه برگزار گردیده است.
رییس اداره آموزش،پژوهش و کارآفرینی اداره کل تعاون استان زنجان با بیان اینکه دورهای تخصصی نیز در غالب آموزش های تخصصی تعاونی های تولیدی و آموزش تخصصی تعاونی های توزیعی برگزار گردید ابراز داشت:این آموزش ها زمینه های مختلف از جمله کشاورزی،معدن،فرشبافی،عمران و شهرسازی و بورس برگزار شد.
امینی راه اندازی دومین مرکز مشاوره وکارآفرینی اداره کل تعاون در شهرستان ابهر را گامی در راستای ترویج فرهنگ تعاون دانست و تصریح کرد:اولین مرکز مشاوره وکارآفرینی اداره کل تعاون استان دراتاق تعاون استان راه اندازی شده بود.
وی از حمایت پایان نامه های مرتبط با موضوع تعاون درمقطع کارشناسی ارشد و دکترا ازسوی اداره کل تعاون استان زنجان خبر داد و خاطر نشان کرد:برگزاری جشنواره تعاونی های برتر،طراحی اولین بازی فکری با مضمون تعاون در سطح کشورو تهیه و تولید وپخش برنامه های ترویجی از طریق صدا و سیمای مرکز این استان راازدیگر فعالیت های اداره کل تعاون استان زنجاندر زمینه ترویج و نهادینه کردن فرهنگ تعاون در جامعه طی سال گذشته بوده است

۱۷ فروردین ۱۳۹۰ ۰۸:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید