اخبار

سخنرانی مشاور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان قبل از خطبه های نماز جمعه شهرستان ابهر

سخنرانی مشاور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان قبل از خطبه های نماز جمعه شهرستان ابهر
مشاور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به مناسبت روز جوان قبل از خطبه های نماز جمعه شهرستان ابهر به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان سخنرانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان امیدآهنگری قبل از خطبه های نماز جمعه شهرستان ابهر به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان سخنرانی کرد.

مشروح سخنان مشاور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

بسم الله الرحمن الرحیم

درود می فرستیم به انبیای الهی از آدم تا خاتم و ائمه معصومین (ع) و سلام و درود می فرستیم بر روح بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی و آرزوی سلامتی و تندرستی داریم برای رهبر فرزانه انقلاب؛ حضرت آیت الله سیدعلی خامنه ای.

و سلام بر شما نمازگزاران عزیز و خداجوی.

تقدیر و تشکر ویژه دارم از امام جمعه محبوب و محترم ابهر که این فرصت ارزشمند را در اختیار بنده قرار داد تا به نمایندگی از جوانان شهرم، سخن بگویم.

سخنرانی مشاور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان

تامل در سخنان بزرگان، همیشه آموزنده بوده و می تواند سرمشقی برای بهبود زندگی و مدیریت کلان شهری و کشوری باشد.

از مهم ترین و عمیق ترین جملاتی که در تاریخ اسلام بیان شده، این سخن امام صادق (ع) است که؛ کل یوم عاشورا و کل عرض کربلا.

با کمی تامل و دقت در این سخن ارزشمند، درمی‌یابیم که اگر بخواهیم تمامی زوایای زندگی فردی و اجتماعی خود را بر اساس فرهنگ عاشورا بنا نهیم، به موفقیت های بزرگی دست خواهیم یافت و قطعا مشکلات امروز جامعه در حوزه های مختلف، ناشی از دوری از این شعار بزرگ تشیع بوده است.

مطالعه در یک نیم روز عاشورا و بررسی زوایای مختلف آن درس های بزرگی به ما می آموزد.

از عدم پذیرش زور توسط امام حسین (ع) که حتی اجازه نداد تا در مبارزه با حکومت جور، افراد ناخالص همراه او باشند، تا حضرت عباس (ع) که بصیرت و امام شناسی را در زمان فتنه به بشریت آموزش دادند و زینبی که پیامبر کربلا بود، همه درس زندگی و انسانیت بودند.

در این میان اما، آنچه که پازل کربلا را برای تمامی اقشار جامعه تکمیل کرد، وجود مبارک حضرت علی اکبر (ع) بود که حجت را برای نسل جوان تاریخ بعد از خود تمام کرد.

درایت، شجاعت، احساس مسئولیت ، تسلیم محض در برابر رهبر و ایثار مثال زدنی، از ویژگی هایی بود که علی اکبر قهرمان در کتاب کربلا و در فصل جوانی آن، ثبت کرد.

امروز جوان ایرانی مفتخر است که علی اکبر، الگوی زندگی فردی و اجتماعی اوست.

و چه الگوی تأثیرگذاری!

نگاهی به تاریخ انقلاب اسلامی، از رویش های سال ۵۷ تا رویش های نسل سوم و چهارم انقلاب، می بینیم، همه همان راهی را رفته اند که فرزند جوان حسین بن علی، در کربلا رفت.

زمانی که فرماندهی عملیات بزرگ در جنگ تحمیلی به جوانان سپرده شد و شهید همت ها و زین الدین ها در تاریخ ماندگار شدند، همه اعتراف کردند که فرزندان روح الله، مکتب عاشورا را در انتخاب دانشگاه خود تیک زده اند.

امروز نیز، می بینم که در زمانه فتنه غربی ها و همراهی برخی ها در داخل، فرزندان سید علی، پرچم بصیرت را از علی اکبر گرفته اند و ایثارگری می کنند؛ مدافعان حرم.

در روزهای پرتلاطم و جهنم ساخته شده توسط غرب و استکبار جهانی در منطقه، این رویش های جدید انقلاب بودند که حسین وار تشنه و سربریده، در مقابل دشمنی ایستادند که نقاب اسلام هم بر چهره داشتند، شهید حججی ها.

مروری به تمام حرف های گفته شده نشان می دهد که هرگاه به این جوانان اعتماد شده، نه تنها پاسخ مثبت که افتخار آفرینی کرده اند.

هر گاه کشور در مشکلات گیر کرده، این جوانان بوده اند که آستین ها را بالا زده و در صحنه ها حاضر شده اند.

اما با تمام این اعلام آمادگی ها، آنچنان که باید از ظرفیت های جوانان کشور استفاده نشده است.

عدم اعتماد به نسل جوان در گماردن آنها در پست های مدیریتی و سپردن چرخه مدیریتی به آنها، از گله مندی هایی است که جوانان پرشور و پرانرژی و آماده خدمت ایران اسلامی، آن را بارها و بارها اعلام کرده اند.

 

امروز تعداد میلیونی فارغ التحصیلان جوان ، آماده خدمت به کشور عزیز خود هستند.

مدیریت جوانان ایرانی در عرصه های صنعتی، نظامی، علمی و حتی موشک سازی کشور که ضمانت امنیت ما در منطقه است، می بایست اعتماد به آنها را تکمیل کرد ه باشد. امروز باید ازاین شور، علم و انگیزه استفاده کرد.

بخش پایانی سخنانم را مزین به فرمایشات رهبری در گاه مندی از عدم استفاده از ظرفیت های جوانان می کنم. جایی که ایشان در دیدار با مسئولان و کارگزاران نظام فرمودند:

«وجود این تعداد نیروی جوان تحصیل کرده در کشور از برکات انقلاب است به شرط آنکه سیاستهای غلط موجب پیر شدن جامعه و کاهش نیروی جوان، نشود

 

سخنرانی مشاور مدیرکل در نماز جمعه ابهر

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید