اخبار

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

فاقد بنیان فکری و زیرساخت لازم در حقوق شهروندی هستیم

فاقد بنیان فکری و زیرساخت لازم در حقوق شهروندی هستیم
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به این‌که بر حق برخورداری از حقوق اجتماعی کمتر توجه شده است، گفت: متأسفانه در حوزه حقوق شهروندی فاقد بنیان فکری و زیرساخت لازم هستیم.

 

 

محمدرضا یوسفی، در همایش ارتباطات مردمی و حقوق شهروندی که به همت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار شد در ابتدا به خروج یک جانبه آمریکا از تعهدات برجام اشاره کرد و گفت: هیچ خللی در اراده و عزم مردم ایران که در همه عرصه‌ها با بصیرت و آگاهی وارد میدان شدند و حماسه‌های فراوانی آفریدند ندارد و ملت ایران پاسخ دندان‌شکنی به این موضوع می‌دهند.

وی در ادامه با اشاره به این‌که خوشبختانه جامعه ما با روندی در حال پیشرفت است که رعایت حقوق مردم یکی از اصول زندگی اجتماعی مردم محسوب شده و گام‌های جدیدی در این حوزه برداشته شده است، افزود: جامعه‌ای به پیشرفت و رستگاری نایل می‌آید که در آن حقوق افراد نسبت به یکدیگر، حقوق مردم نسبت به حاکمیت و حقوق حاکمیت نسبت به مردم رعایت شود.

 

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با تأکید بر این‌که در ساختار دانش حقوق شهروندی متأسفانه به حقوق اجتماعی شهروندان آن‌گونه که باید پرداخته نشده است، تصریح کرد: گفتمان حقوق شهروندی به شکلی که باید محقق نشده است.

 

وی با اشاره به این‌که بر حق برخورداری از حقوق اجتماعی کمتر توجه شده است، گفت: متأسفانه در حوزه حقوق شهروندی فاقد بنیان فکری و زیرساخت لازم هستیم.

 

یوسفی با بیان این‌که نیازمند گفتمان بیشتر حقوق شهروندی هستیم تا به حقوق اجتماعی خود برسیم، خاطرنشان کرد: اگر حقوق مدنی و اجتماعی و سیاسی را مطرح می‌کنیم باید بدانیم کارکرد حقوق شهروندی در این زمینه‌ها چیست؟

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید