اخبار

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری زنجان:

توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای مرهون تلاش کارگران است

توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای مرهون تلاش کارگران است
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری زنجان گفت: توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای مرهون تلاش و پیشرفت کارگران در عرصه‌های مختلف است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان کریم‌اله شعبانی، در همایش ارتباطات مردمی و حقوق شهروندی که به همت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار شد با اشاره به این‌که هر کشوری که ادعای تمدن و توسعه داشته باشد باید حقوق شهروندی را رعایت کند چرا که حقوق شهروندی حق طبیعی همه اقشار مختلف در جامعه محسوب شده و هر کشوری که اجازه بروز و ظهور این حق را ندهد فقط شعار توسعه‌ متوازن اجتماعی را دارد، افزود: توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای مرهون تلاش و پیشرفت کارگران در عرصه‌های مختلف است.

وی با بیان این‌که نظام‌های سنتی گذشته به کارگر دید ابزاری داشتند از همین رو وقتی دیدگاه یک مدیر در نظام سنتی به کارگر ابزاری باشد مشخص است که چه نوع برخوردهایی با این قشر انجام شده و به دور از شأن یک جامعه توسعه یافته است، افزود: در جوامع پیشرفته امروزی به کارگر با دید ابزاری نگاه نمی‌شود بلکه یه سرمایه انسانی به شمار می‌رود.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری زنجان با تأکید بر این‌که تنها وجه تمایز تمامی نهادهای دولتی و یا غیر دولتی در سرمایه انسانی آن‌ها است چرا که امکانات، ادوات، بودجه و ... نقطه مشترکی است که همه نهادها از آن برخوردار هستند، تصریح کرد: سرمایه انسانی هر نهادی به امکانات و موجودی هر نهادی جهت داده و آن را به فعلیت رسانده و توسعه و پیشرفت آن را به دنبال دارد چرا که در صورت نبود تفکر و نیروی انسانی آگاه، امکانات ما را به هدف و سر منزل مقصود نمی‌رساند.

وی خاطرنشان کرد: باید به توانمندی و موجودیت سرمایه انسانی به ویژه قشر کارگری که نیاز به تلاش و کار بیشتری دارند احترام بگذاریم، بیان کرد: هر چه کارگر دلگرم بوده و به حق و حقوق خود آشنا باشد و مسئولان نیز به حقوق آنان واقف باشند کارگر به انگیزه و دلگرمی بیشتری کار می‌کند درحالی که متأسفانه تاکنون به این موضوعات کمتر پرداخته شده و انرژی‌ها در جهت عکس هدر می‌رود از همین رو همیشه از هم ناراضی هستیم.

شعبانی یادآور شد: در بیان برخی از خواسته‌ها نباید بترسیم باید بخشی از خواسته‌های به حق حقوق شهروندی را به ویژه در بحث کارگری رعایت کنیم تا خروجی مطلوبی داشته باشیم.

وی با تأکید بر این‌که در نوشتن قوانین خوب عمل می‌کنیم و همتراز کشورهای مترقی و کم و کاستی در این بخش نداریم ولی در بخش اجرا مشکل داریم، بیان کرد: برخی از افراد به حقوق خود آگاه نبوده و نمی‌خواهند به آن واقف باشند در این بین عده‌ای نیز هستند که به حقوق خود آشنا هستند ولی مجریانی برای اجرای این حق نداریم.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید