اخبار

تشکیل تعاونی برای عرضه محصولات کشاورزی صادرات استان را به‌صورت چشم‌گیری افزایش خواهد داد.

تشکیل تعاونی برای عرضه محصولات کشاورزی صادرات استان را به‌صورت چشم‌گیری افزایش خواهد داد.
استاندار زنجان گفت: تشکیل تعاونی برای عرضه محصولات کشاورزی به بازار مصرف صادرات محصولات کشاورزی استان را به‌صورت چشم‌گیری افزایش خواهد داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان : محمد رئوفی‌نژاد در جلسه توسعه صادرات استان، با اشاره به افزایش 40 درصدی میزان صادرات در سال گذشته نسبت به سال 88، افزود:  هنوز هم ظرفیت‌های زیادی در راستای توسعه صادرات استان وجود دارد که باید عملیاتی شود.

استاندار زنجان، تصریح کرد: سهم کشاورزی استان در میزان صادرات سال گذشته، پایین است و این در حالی است که در زمینه کشاورزی، استان از ظرفیت‌های مناسبی برخوردار بوده و می‌تواند با عملی کردن این ظرفیت‌ها، تولیدات کشاورزی قابل توجهی در استان داشته باشد.

 

وی، به تشکیل تعاونی‌هایی در راستای عرضه محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: تشکیل تعاونی برای عرضه محصولات کشاورزی به بازار مصرف، به‌خصوص در رابطه با اقلام استراتژیک کشاورزی در استان، صادرات محصولات کشاورزی استان را به‌صورت چشم‌گیری افزایش خواهد داد

 

رئوفی‌نژاد در ادامه با بیان اینکه بیشتر محصولات تولیدی استان، از طریق سایر استان‌های هم‌جوار صادر می‌شود، ادامه داد: متولیان امر، باید شرایطی ایجاد کنند تا بیشتر محصولات از طریق خود استان صادر شود.

 

وی با یادآوری اینکه افزایش صادرات برای کل کشور در سال‌جاری 40 درصد در نظر گرفته شده است، افزود: سهم استان زنجان از این میزان افزایش صادرات، باید 500 میلیون دلار باشد که تحقق این مسئله، تأثیر مطلوبی در عرصه اشتغال‌زایی استان خواهد داشت

 

 

۳۱ فروردین ۱۳۹۰ ۰۸:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید