اخبار

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان تاکید کرد:

ایجاد اشتغال پایدار با پیوند کارآفرین و حوزه دانش‌بنیان

ایجاد اشتغال پایدار با پیوند کارآفرین و حوزه دانش‌بنیان
سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: پیوند دادن کارآفرین با حوزه دانش‌بنیان می‌تواند اشتغال‌های پایداری را ایجاد کند.

 شهرام طهماسبی ، اظهار کرد: نیروهای انسانی در بخش‌های مختلف آن‌گونه که باید با یکدیگر همکاری نمی‌کنند و هم‌افزایی لازم بین آن‌ها وجود ندارد و حال در شرایطی هستیم که تیم‌سازی و تقسیم کار مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: باید از جزیره‌ای عمل کردن اجتناب کرده و به دنبال هم‌افزایی باشیم و در هر بخشی که امکان اتصال علم و عمل، کارآفرینان و شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد، باید در راستای اتصال این دو بخش‌، اقدامات لازم انجام شود و حلقه اتصال به وجود آید.

 

این مسئول ادامه داد: پیوند دادن کارآفرین با حوزه دانش‌بنیان می‌تواند اشتغال‌های پایداری را ایجاد کند و در حوزه‌ای که کارآفرینی فعالیت داشته باشد هم‌عرض آن را می‌توان در پارک‌های علم و فناوری برای تبدیل به ارزش افزوده پیدا کرد.

 

طهماسبی، با بیان اینکه نباید اشتغال به‌عنوان هدف اصلی مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: باید اقتصاد را فعال و پویا کرد تا بتوان ارزش افزوده تولید کرد و تولید ارزش افزوده نیازمند اشتغال است که این اشتغال پایدار خواهد بود؛ چراکه اقتصاد پویا شده و نیازمند نیروی کار است.

 

وی تصریح کرد: ایران یک درصد جمعیت جهان را دارد اما ارزش اقتصادی ایجاد شده توسط ایرانیان 50 درصد ظرفیت‌ کشور است و این در حالی است که ایجاد یک درصد ارزش اقتصادی معادل ایجاد چندین میلیون شغل است و اگر هدف بارور کردن اقتصاد کشور باشد، اشتغال نیز ایجاد خواهد شد.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، با اشاره به شعار سال، یادآور شد: شعار سال گذشته در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه کشور بود و بعد از گذشت یک سال، برنامه‌ها و سیاست‌های پیش‌بینی شده بر خلاف تصورات موجود در جامعه محقق شده و شعار امسال نیز در همین راستا بوده و می‌تواند به اقتصاد کشور کمک شایانی بکند.

۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید