اخبار

افزایش کانالهای نوبت دهی مراکز درمانی تامین اجتماعی زنجان

افزایش  کانالهای نوبت دهی مراکز درمانی تامین اجتماعی زنجان
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان اظهار داشت کانالهای نوبت دهی مراکز درمانی تامین اجتماعی استان را از دو به 4 کانال افزایش داده ایم.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان استان زنجان دکتر علی محمدی با اشاره به آمار نوبت دهی های الکترونیکی از ابتدای سالجاری تا کنون تصریح کرد در حالیکه اخذ نوبت از طریق سامانه USSD تلفن همراه کاملاٌ رایگان است لاکن پذیرشهای تلفنی گویا در دو ماه گذشته همچنان 66 % را به خود اختصاص داده است.

وی کاهش مراجعات شهروندان و بیمه شدگان ، کاهش هزینه های زائد ، تسهیل و تسریع در ارائه خدمات ، دقت و سرعت ارائه خدمات ، کاهش خطاهای عمد و غیر عمد و رضایتمندی بالای مراجعین را از مزایای استفاده از سیستمهای الکترونیکی برشمرد و به بیمه شدگان عزیز و شهروندان گرامی توصیه کرد  از طریق سامانه USSD  و با کد دستوری *142#   از طریق تلفنهای همراه نسبت به اخذ نوبت از کلیه مراکز درمانی  تامین اجتماعی در سطح استان و کشور اقدام کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه 5000 نفر (32 % ) از مراجعین از ابتدای سالجاری تاکنون از طریق سامانه USSD از مراکز درمانی نوبت اخذ نموده اند افزود بیش از 10 هزار نفر ( 66% ) نیز در این مدت توانستند از طریق تلفنهای گویا نوبت گرفته و بیش از 2% نیز بصورت اینترنتی نوبت اخذ کرده و جهت مداوا به مراکز درمانی مراجعه کنند.

مدیر درمان استان ساعتهای پیک اخذ نوبت را از ساعت 7 الی 10 هر روز صبح اعلام کرد و گفت بیمه شدگان زنجانی با دانلود و نصب اپلکیشن تامین از سایت dzanjan.tamin.ir www.، به آسانی میتوانند نوبت مورد نیاز خود را از کلیه مراکز درمانی و کلیه تخصصها در شیفهای صبح و عصر و شب اخذ نمایند.

دکتر محمدی در پایان افزایش کانالهای نوبت دهی الکترونیکی را از برنامه های خدمات میز خدمت الکترونیکی و در راستای حقوق شهروندی عنوان کرد و اظهار داشت سال گذشته برای اولین بار در سطح کشور دفترچه درمانی را در مراکز درمانی سازمان کلاٌ حذف کردیم و بجای آن نسخه الکترونیکی را جایگزین کردیم که با این اقدام ، پرونده الکترونیکی برای مراجعین تشکیل شده و روند ادامه درمان را برای پزشک معالج سهل نموده است.

گفتنی است برای اخذ نوبت از طریق سایت اینترنتی نیز همشهریان گرامی با مراجعه به نشانی nobat.dzanjan.tamin.ir   اقدام نمایند.

۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید