اخبار

ضرورت اهتمام به بحث آموزش در حوزه تعاونی‌ها

ضرورت اهتمام به بحث آموزش در حوزه تعاونی‌ها
سرپرست امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان بر ضرورت اهتمام به بحث آموزش در حوزه تعاونی‌ها تاکید کرد.


 

علی پاک‌منش فزود: ما در صدد این هستیم که برنامه‌های امسال را از حالت روتین و سنتی خارج کرده و یک نوآوری در حوزه آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی‌ها که کارآیی و اثربخشی بیشتری داشته باشد را انجام دهیم.

 

وی در رابطه با دوره‌های آموزشی و نیز فعالیت‌های بخش تعاون این اداره‌کل در حوزه ترویج، آموزش و تحقیقات تعاونی، تصریح کرد: فعالیت‌های ترویجی این بخش شامل ترویج فرهنگ تعاون، کار گروهی و کارآفرینی از طریق برگزاری همایش‌ها، سمینارها و رویدادهای ترویجی ـ آموزشی و تولید اقلام ترویجی و نیز برگزاری دروه‌های آموزشی که برای امسال حدود 20 هزار نفر ساعت پیش‌بینی شده، ولی هنوز عناوین دوره‌ها ابلاغ نشده است.

 

این مسئول با یادآوری اینکه ارتقا و استقرار چرخه بهره‌وری در تعاونی‌ها به صورت مطالعه عارضه‌یابی در تعاونی‌ها انجام می‌شود، ادامه داد: علاوه بر این می‌توان به فعالیت‌های پژوهشی و حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی اشاره کرد که ماحصل همه فعالیت‌های این بخش، توسعه کمی و کیفی تعاونی‌ها خواهد بود.

 

پاک‌منش افزود: مشکل اصلی تعاونی‌ها، بازار و فروش محصولات تعاونی‌ها است که متاسفانه کاری در زمینه بازار انجام نشده است و سعی بر آن داریم که تعاونی‌های صادراتی را تشکیل دهیم.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر انبوهی از فارغ‌التحصیلان مدیریت بازرگانی جویای کار داریم که ما نتوانستیم این‌ها را بسترسازی کنیم و در قالب شرکت‌های تعاونی، خدمات بازرگانی داخلی و خارجی تشکیل دهیم، لذا امیدواریم با حمایت اعضای کمیته بتوانیم مشکل اصلی در زمینه بازار و فروش محصولات شرکت‌های تعاونی را حل کنیم.

۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید