اخبار

رمضان ماه انفاق به محرومان است

رمضان ماه انفاق به محرومان است
مدیر کل بهزیستی استان زنجان در ایام ماه مبارک رمضان از خیرین و آحاد جامعه خواست در جهت بهبود وضعیت معیشتی مددجویان و جامعه هدف بهزیستی کمک و انفاق نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ، محمد محمدی با بیان اینکه اکرام محرومان و مستمندان در دین مبین اسلام تاکید شده است افزود : این مهم باعث ریشه کنی فقر در جامعه و برقراری عدالت اجتماعی می شود .
وی با اشاره به نقش مشارکت مردم در رفع مشکلات مددجویان بهزیستی اظهار داشت:خیرین می توانند در راستای تأمین هزینه های معیشت ،هزینه درمان،مسکن،اشتغال،تحصیل،ازدواج و...به مددجویان بهزیستی کمک نمایند.
مدیر کل بهزستی استان زنجان با اشاره به نقش کلیدی و پررنگ خیرین در راستای اهداف خیرخواهانه به جامعه هدف بهزیستی گفت: این مهم می تواند علاوه بر اجر معنوی گره گشای زندگی مددجویان و نیازمندان واقعی جامعه باشد. محمدی تصریح نمود: بهزیستی در تلاش است تا بتواند معلولین و مددجویان خود را به استقلال و خودکفایی برساند تا از این طریق ضمن کسب استقلال مددجویان عزت نفس خودرا بازیابند.
وی یادآور شد: باتوجه به وظایف قانونی سازمان بهزیستی در حمایت ورسیدگی به امور مددجویان وتوانخواهان تحت پوشش و نظر به کمبود امکانات این سازمان وپاسخگویی به نیازهای مادی ومعنوی افراد یادشده ضروری است که با بهره گیری از توان آحاد جامعه از طریق جلب وجذب کمکها وحمایتهای مادی ومعنوی عامه مردم شرایط رشد وبالندگی معنوی ،اجتماعی واقتصادی جامعه هدف بهزیستی فراهم نماید.
محمدی با اشاره به کمک 1 میلیارد و 645 میلیون ریالی در قالب کمک های نقدی و غیر نقدی به مددجویان بهزیستی در سال گذشته توسط آحاد جامعه و خیرین یادآور شد: تکیه بهزیستی بر نیات خیر مردم است و عموم مردم می توانند بصورت نقدی و غیر نقدی و کمک های داوطلبانه در رفع مشکلات جامعه هدف بهزیستی سهیم باشند .
وی گفت: اجرای طرح ضیافت مهربانی، طرح شکرانه سلامت، طرح حامی از طرح‌های مهم بهزیستی بوده که همه ساله در ماه مبارک رمضان به اجرا در می آید.
وی با اشاره به طرح حامی در استان زنجان افزود: در این طرح افراد خیر با هماهنگی دفتر مشارکت‌های مردمی بهزیستی و با انتخاب خانواده تحت پوشش ماهیانه مبلغی را به شماره ‌حساب آنان واریز می‌کنند.
وی تعداد افطاری های برگزار شده توسط خیرین در سال گذشته را 91 برنامه و به ارزش 643 میلیون ریال اعلام نمود و ادامه داد : در طول ماه مبارک رمضان و با اجرای طرح ضیافت مهربانی مسئولین استانی میزبان منزل مددجویان بهزیستی شده و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار می گیرند.
گفتنی است : در حال حاضر بیش از 15 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی استان زنجان بوده و از خدمات مستمری ، موردی و سایر امکانات بهره مند می گردند
۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید