اخبار

در سال گذشته انجام شد؛

۸۶۳ زوج زنجانی راهی خانه بخت شدند

۸۶۳ زوج زنجانی راهی خانه بخت شدند
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: بیش از ۲ میلیارد و ۱۹۲ میلیون تومان در قالب کمک‌هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به ۸۶۳ زوج تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته پرداخت‌شده است. .

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان نیازمند تحت حمایت از سرفصل‌های حمایتی مهم این نهاد در حوزه حمایت‌های اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان در قالب کمک‌هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به مددجویان مشمول دریافت این خدمت انجام می‌شود، افزود: هدف کمیته امداد از ارائه این خدمت توسعه و ترویج ازدواج آسان در بین جامعه هدف این نهاد و الگوسازی برای جامعه در این بخش است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان افزود: به‌منظور کمک به تأمین ۵۷۷ فقره جهیزیه و ۲۰۸ مورد هدیه ازدواج به فرزندان مددجویان و ازدواج مجدد ۷۶ نفر از بانوان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته مبلغ دو میلیارد و ۱۹۲ میلیون تومان پرداخت‌شده که ۳۸۵ فقره جهیزیه و هدیه ازدواج پرداخت‌شده مددجویان ساکن در مناطق محروم استان بوده است.

وی بابیان اینکه از مجموع کمک‌هزینه ازدواج پرداختی به جامعه هدف کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته حدود یک میلیارد و ۳۷۸ میلیون تومان از محل منابع داخلی این نهاد تأمین‌شده است، افزود: بیش از ۸۱۴ میلیون تومان نیز از محل کمک‌های مردمی در قالب کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان نیازمند در سال گذشته هزینه شده است.

صفری افزود: باهدف تحکیم نهاد خانواده و توجه به ابعاد معنوی جامعه هدف دوره‌های آموزشی متناسب با گروه‌های هدف در قالب آیین همسرداری و فرزند پروری نیز برای زوج‌های جوان تحت حمایت برگزارمی شود.

وی با دعوت از خیران و مؤسسات خیریه فعال در این بخش برای کمک به تأمین هزینه ازدواج زوج‌های نیازمند، در قالب طرح کوثر گفت: خیران زنجانی می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری و یا شماره‌گیری #۰۲۴*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه در تأمین هزینه ازدواج زوج‌های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان مشارکت کنند.

۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید