اخبار

پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی در سال گذشته

پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی در سال گذشته
استاندار زنجان گفت: سال گذشته سرجمع ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

اسدالله درویش‌امیری  اظهار کرد: عملکرد بانک‌های استان در سال گذشته در زمینه اعطای تسهیلات طرح رونق تولید قابل تقدیر است، به طوری که بر اساس عملکرد استان زنجان رتبه چهارم را در کشور دارد .


این مسئول ادامه داد: در مجموع تسهیلات طرح رونق تولید و طرح‌های حمایتی از تولیدات و واحدهای تولید ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و منابع بانکی وارد چرخه اقتصادی استان شده است .


وی با بیان اینکه استان در طرح فراگیر اشتغال و طرح اشتغال روستایی کم‌توفیق بوده است، افزود: البته همه استان‌های کشور در این اجرای این طرح مشکل دارند و متاسفانه اجرای هر دو طرح‌ به عهده وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی است و جامعه مورد هدف طرح اشتغال روستایی در استان ساکنان ۷۳۰ روستا و قریب به ۵۰ دهستان است .


نماینده عالی دولت در استان زنجان خاطرنشان کرد: بهتر بود اعطای این تسهیلات به بانک‌هایی واگذار می‌شد که شعبه‌های زیادی در سطح جغرافیای استان و به تبع آن توان کارشناسی و تجربه کافی دارند .


درویش‌امیری با اشاره به مشکلات طرح اشتغال فراگیر و طرح اشتغال‌ روستایی، یادآور شد: دو مشکل در اجرای این دو طرح مشاهده می‌شود که یکی عاملیت بانک‌هایی برای اعطای تسهیلات است که شعبه‌های کمی دارند که این نشان از اشکالات موجود در تصمیم‌گیری است ولی باید در استان تا جایی که می‌توان در استان بر اساس دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های ابلاغ شده مسیر اجرا هموار شود

۸ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید