اخبار

ارایه مدل جدید اشتغال با همکاری وزارت تعاون در تعاونی‌های دانش بنیان

ارایه مدل جدید اشتغال با همکاری وزارت تعاون در تعاونی‌های دانش بنیان
معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان،گفت: مدل جدید اشتغال با همکاری وزارت تعاون در تعاونی‌های دانش بنیان ارائه خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان ، نسرین سلطانخواه معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان، با عنوان بررسی تعامل دفاتر استانی نخبگان با ستادهای فناوری راهبردی و نحوه ارایه تسهیلات به شرکت‌های تعاونی دانش بنیان مشاهده آثار دستاوردها در زمینه‌های مختلف و نتیجه سرمایه گذاری آن‌ها را حق مردم دانست و افزود: برای تکمیل چرخه فناوری در بخش زیر ساخت های فناوری تقریبا متولیان و مسوولان شناخته شده ای وجود دارد که تاکنون ایفای نقش کرده اند. اما عرصه نوآوری و استفاده از آن ها در حوصله یک یا چند دستگاه نمی گنجد و در واقع می توان گفت نقش آفرینان مختلفی در این زمینه وجود دارد.
وی در ادامه به تشریح دلایل تشکیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت و افزود: یکی از دلایل تشکیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هماهنگی بین تمام سازمان های اثرگذار در حوزه تجاری سازی فناوری هاست. هدف این معاونت آن است که هماهنگی کامل را برای تکمیل چرخه علم به ثروت داشته باشد.

رییس بنیاد ملی نخبگان گفت: شعار امسال را (جهاد اقتصادی) از منظر علم و فناوری می توان این گونه تبیین کرد که یکی از زیر ساخت های جهاد اقتصادی نیاز به یک زیر ساخت علمی و فناوری است و برای تحول در عرصه تولید و پیشرفت، باید علم و دانش را به خدمت گرفت تا شاهد اشتغال دانش بنیان و تولید با بهره‌وری بالا باشیم. تولیدی که در عرصه رقابت های بین‌المللی هم قدرتمند و پایدار باشد.
رییس بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: همچنین یک بسترسازی دیگر هم پیش بینی شده است که در راستای این همکاری به جذب نخبگان و استعدادها می انجامد، همکاری با وزارت تعاون در تعاونی های دانش بنیان که امیدوارم با این اقدام بتوانیم مدل جدیدی از ایجاد کسب و کار را ارایه دهیم.
سلطانخواه در پایان تاکید کرد: دفاتر استانی ما باید بتوانند این میل را در جامعه برای روی آوردن به اشتغال دانش بنیان فراهم کنند که امیدواریم برای سال 90 مسوولان استانی برنامه های خود را در این زمینه اعلام کنند. با توجه به آن که بیشتر جوانان روی کار هستند شاید خود تعاونی ها برای آن ها ترغیب کننده نباشند اما تعاونی های دانش بنیان ترغیب و تشویق بیشتری برای نخبگان ما به وجود می آورند.

۶ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید