اخبار

‌‌ اعطای تسهیلات به برنامه های اشتغال فراگیر

‌‌ اعطای تسهیلات به برنامه های اشتغال فراگیر
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ه به برنامه های اشتغال استان درسال جاری اشاره کرد و گفت: اجرای قانون توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و اعطای تسهیلات به برنامه های اشتغال فراگیر مورد توجه قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی درجلسه کارگروه اشتغال استان زنجان  افزود: در این قالب با همکاری دستگاه های اجرایی استان هفت هزار و 654 فرصت شغلی در سال جاری مورد توجه قرار گرفته است.
وی بیان کرد: ایجاد اشتغال در قالب طرح رونق با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز ایجاد 829 فرصت شغلی، با همکاری کمیته امداد 2هزار و 274 فرصت شغلی و بهزیستی نیز 215 فرصت شغلی در دستور کار قرار گرفته است.
این مسئول ادامه داد: طی سال جاری برای اشتغال و توانمندسازی زندانیان و خانواده آنها نیز 100 فرصت شغلی از محل اعتبارت امور زندانها هزینه خواهد شد.
وی بیان کرد: طبق تفاهم انجام گرفته بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز 300 فرصت شغلی را در دستور کار قرار داده که همه موارد در سامانه کارآ ثبت نام شده است.
یوسفی افزود: در حوزه کاریابی ها نیز در سال جاری یکهزار و 250 نفر از متقاضیان برای بکارگیری در بنگاه های اقتصادی هدایت و شغل رسمی هدف گذاری شده و علاوه بر آن در بحث اجرای مشوق های بیمه ای کار فرمایی نیز سه هزار و 600 فرصت شغلی در نظر گرفته شده است.
وی ابراز کرد: در توسعه اشتغال بخش صنعت نیز 2 هزار 292 فرصت شغلی، اصناف سه هزار و 291، بخش معدن 170 و در صنعت فرش 640 فرصت شغلی در دستور کار گروه قرار گرفته است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: اشتغال در حوزه ورزش نیز پروژه شتاب دهی کسب و کار فناورانه جوانان با 60 فرصت شغلی و تاسیس باشگاه های ورزشی به تعداد 150 فرصت و در مجموع 210 فرصت با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان پیش بینی شده است.
به گفته این مسئول، در حوزه صنایع دستی 742 و در بخش گردشگری 214 شغل ایجاد خواهد شد.
وی ابراز کرد: برای توسعه بخش کشاورزی و با همکاری جهاد کشاورزی در مجموع یک هزار و 358 فرصت شغلی در نظر گرفته شده است.
این مسئول یکی از رویکرد های این اداره کل در سال جاری را توجه به توسعه اشتغال بخش مسکن ذکر کرد و گفت: بر این اساس در سال جاری در حوزه ساخت و ساخت استان 9 هزار و 635 فرصت شغلی و در حوزه سایر اقدامات مشابه نیز 400 فرصت و در مجموع 10 هزار و 35 فرصت شغلی توسط اداره کل راه و شهر سازی ایجاد خواهد شد.

 

۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید