اخبار

پرداخت یک هزار و ٨۵٠ میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی ها

پرداخت یک هزار و ٨۵٠ میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی ها
وزیر تعاون گفت: در پنج سال گذشته یک هزار و 850 میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی ها پرداخت شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان 'دکتر محمد عباسی'درگفتگو با ایرنا اظهار داشت:در پنج سال اخیر یک هزار و 850 میلیارد تومان تسهیلات از طریق صندوق تعاون و پس از آن بانک توسعه تعاون در اختیار تعاونی ها قرار گرفته است.
وی افزود:در چند سال گذشته کل تسهیلات پرداختی به تعاونی ها از سوی تمام بانک های کشور درحد700 میلیارد تومان بود و این بانک ها آمادگی حمایت جدی از جوانان را نداشتند. میزان تسهیلات پرداخت شده به تعاونی ها در چند سال اخیر ازسوی نهادهای حمایتی بخش تعاون تاثیر ایجاد یک بانک اختصاصی در حمایت از این اقشار را نشان می دهد.
وزیرتعاون تاکید کرد: برای گسترش اقتصاد تعاونی زمینه ایجاد اولین بیمه و شرکت سرمایه‌گذاری تعاون در حال فراهم شدن است و اختصاص 30درصد عواید حاصل از فروش شرکتهای دولتی و ارائه تخفیف های مالیاتی میتواند رشد تعاونیها را سرعت بخشد.
وی با اشاره به موضوع توانمندسازی جوانان و تعاونی ها تصریح کرد: صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون برای حمایت بیشتر از آنها و تامین وثیقه مورد نیاز بانک ها تاسیس و با ایجاد این صندوق برنامه ریزی شد تا از این طریق فارغ التحصیلان و افرادی که مایل به فعالیت در قالب تعاونی هستند، مورد حمایت قرار گیرند.
دکتر عباسی افزود: برای اولین بار پس از اصل 44 قانون اساسی مردم تحت عنوان تعاونی ها می توانند در صنایع بزرگ ،بانک و بیمه حضور پیدا کنند و تقاضای تاسیس بانک های تعاونی نیز به بانک مرکزی ارائه شده است.
وزیر تعاون خاطر نشان کرد:در حوزه هایی که نیاز به ارائه تخفیف های مالیاتی است تا تعاونی ها از طریق آن مورد حمایت قرار گیرند، این موضوع باید مد نظر قرار گیرد تا تشویق بیشتری برای فعالیت در قالب تعاون صورت گیرد.
وی در مورد تحقق اهداف اصل 44 گفت: برخی از افراد فکر می کنند هدف اصلی اصل 44 فقط خصوصی سازی به معنای خروج تصدی های دولتی است که درست است ، اما معنی واقعی آن مردمی شدن اقتصاد کشور است و گرنه این امر که تصدی ها در اختیارعده معدودی قرار گیرد،درست نیست و در قانون اساسی نسبت به آن هشدار داده شده، بنابراین باید با توسعه تعاونی ها از تکاثر ثروت جلوگیری شود

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۸:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید