اخبار

کارگران پروژه‌های عمرانی مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند/ افزایش آمار بیمه‌شدگان زنان خانه‌دار

کارگران پروژه‌های عمرانی مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند/ افزایش آمار بیمه‌شدگان زنان خانه‌دار
مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان با تاکید بر اینکه کارگران پروژه‌های عمرانی مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند، افزود: کارگرانی که طبق قرارداد مشخص با یک پروژه عمرانی همکاری می‌کنند، مشمول بیکاری غیرارادی از شغل خود نمی‌شوند، چرا که با قراردادی مشخص مشغول کار بوده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود علیاری با اشاره به گزارش‌های رسیده مبنی بر بیکاری کارگرانی از سد مشمپای زنجان اظهار کرد: هر چند آماری از تعداد این کارگران وجود ندارد ولی این گزارش‌ها به تامین اجتماعی هم رسیده است.

مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان با تاکید بر اینکه پروژه‌های عمرانی به لحاظ تعریف بیمه‌ای شرایط خاص خود را دارند، افزود: نوع این بیمه‌ها بستگی به قرارداد فی‌مابین کارگر و کارفرما دارد.

وی از ارسال گزارش موضوع کارگران بیکار شده به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و تصریح کرد: اگر این کارگران مشمول بیمه بیکاری باشند به طور حتم مساعدت لازم برای بهره‌مندی این کارگران از این مزیت فراهم خواهد شد.

علیاری با تأکید بر اینکه کارگران پروژه‌های عمرانی مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند، افزود: کارگرانی که طبق قرارداد مشخص با یک پروژه عمرانی همکاری می‌کنند، مشمول بیکاری غیرارادی از شغل خود نمی‌شوند، چرا که با قراردادی مشخص مشغول کار بوده است.

مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه هیچ حکمی در مورد کار گران سد مشمپا صادر نشده است، ابراز کرد: جلساتی با اداره کار و دیگر ارگان‌های ذیربط در مورد این کارگران برای بازگشت این کارگران به سرکار برگزار شده و در وهله بعدی هم تلاش خواهد شد تا در صورت امکان آن‌ها از مزیت‌های بیمه بیکاری بهره‌مند شوند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در مورد اینکه مگر قوانین مشخص نیست که موضوع بیکاری کارگران سد مشمپا در وزاتخانه بررسی می‌شود، گفت: چرا قوانین مشخص است و کارگران پروژه‌های عمرانی مشمول بیمه بیکاری نمی‌‎شوند.

علیاری از افزایش آمار بیمه‌ شدگان زنان خانه‌دار در استان خبر داد و تصریح کرد: بر اساس آمار پایان اسفندماه 4 هزار زن خانه‌دار با مراجعه به سازمان از این خدمت بهره‌مند شده‌اند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان با توصیه به کارفرمایان برای بهره‌مندی از بخشودگی جرائم افزود: تلاش ما استفاده همه کارفرماها در بخش‌های تولیدی از این قانون است.

وی ادامه داد: بر اساس قوانین کارفرمایان تا تاریخ 10 تیرماه می‌توانند از مزیت بخشودگی جرائم استفاده کنند، بنابراین توصیه می‌کنند کار به روزهای آخر واگذار نشود.
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید