اخبار

در اولین جلسه کمیته اشتغال شهرستان خرم دره در سال 97 مطرح شد:

بهبود وضعیت اشتغال در منطقه با تحقق شعار سال

بهبود وضعیت اشتغال در منطقه با تحقق شعار سال
سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خرم دره عنوان کرد : تلاش می کنیم با تحقق شعار امسال شاهد بهبود وضعیت اشتغال در منطقه باشیم .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، حبیب اله مقدم در اولین جلسه کمیته اشتغال شهرستان خرم دره که در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید گفت: امیدواریم با تلاش برای عملیاتی و  نهادینه کردن شعار امسال که باعث فعال تر شدن بخش های مختلف اعم از صنعت، خدمات، کشاورزی می گردد شاهد بهبود وضعیت اشتغال در منطقه باشیم .

 سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان خرم دره در ادامه به ارائه گزارش مسبوطی از عملکرد اداره تعاون ،کار شهرستان خرم دره، اشتغال فراگیر ، اشتغال روستایی، سامانه کار ، اعتبارات مشاغل خانگی ، طرح کارورزی در شهرستان پرداخت.

 فرماندار شهرستان خرم دره نیز در این جلسه ضمن تشکر از حضور اعضاء کمیته اشتغال ، روسائ بانکها و مدیران واحدهای تولیدی گفت : مقوله کارگروه اشتغال بهره مندی و اطلاع از وضعیت کلی اشتغال شهرستان ، استان و کشور می باشد .

محمدی راه حل بخشی از بیکاری جوانان تحصیل کرده را حرکت به سوی مهارت آموزی عنوان کرد و گفت:  از سال 95 تا 96 برای بیش از  68 هزار نفر برنامه های مهارت آموزی و کارورزی در سطح استان برنامه ریزی شده بود که افراد جویای کار بتوانند حداقل قبل از اینکه جذب بازار کار شوند آموزش ببینند.

فرماندار شهرستان خرمدره ادامه داد: تربیت نیروی انسانی  ماهر و کار آمد از جمله اولویت های مهم دولت تدبیر و امید می باشد که متاسفانه اکثر جوانان جویای کار فقط تحصیلات عالی دارند و فاقد فن و مهارت می باشند . 

محمدی تصریح کرد: شرایط اجتماعی به گونه ای است که جوانان جویای کار ، غیر از تحصیلات دانشگاهی و علمی خود باید مهارت های فنی خودرا افزایش دهند. 

رئیس کمیته اشتغال شهرستان خرم دره در پایان اضافه نمود: اشتغال پایدار با جذب سرمایه گذار و رفع موانع تولید از اهداف بلند مدت کمیته اشتغال شهرستان می باشد و زیر ساختهای شهرستان نیز از جمله شهرک صنعتی خرم دره ،سد خلیفه لو ، سدشویر برای جذب سرمایه گذار مهیا می باشد.

 

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید