اخبار

افزایش 100درصدی شناسایی اتباع غیر مجاز شاغل در سطح استان

افزایش 100درصدی شناسایی اتباع غیر مجاز شاغل در سطح استان
مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با تلاش بازرسان اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و با تقویت بازرسی ها در سال 1397 نسبت به زمان مشابه در سال گذشته شناسایی اتباع غیرمجاز در سطح استان افزایش داشته است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، هومن امیدوار افزود: طی دو ماهه ابتدای سالجاری و از طریق انجام بازرسی های گشت مشترک با نیروی انتظامی 16 نفر از اتباع خارجی که به صورت غیر مجاز در استان اشتغال داشته اند شناسایی و دستگیر شده اند که این رقم نسبت به دو ماهه سال 96 ،‌دو برابر شده است .

وی با اشاره به این که بر اساس قوانین و مقررات و بخشنامه های وزارت کشور استان زنجان جزو مناطق ممنوعه برای اشتغال اتباع افغانی است ادامه داد:  متاسفانه برخی کارفرمایان بدون توجه به این امر ،‌ مبادرت به بکارگیری اتباع مذکور می نمایند ،که در صورت شناسایی این افراد ،‌کارفرمایان در نوبت اول به میزان 5 برابر حداقل مزد روزانه و در صورت تکرار دوبرابر این رقم جریمه خواهند شد .

امیدوار افزود: درصورت استنکاف کارفرمایان از پرداخت جریمه ،‌فرآیند برخورد از طریق محاکم کیفری انجام می شود .

مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  همچنین گفت: در خصوص سایر اتباع خارجی ،‌کارفرمایان ملزم هستند در صورت نیاز به بکارگیری ایشان ،‌از طریق اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان اقدام به اخذ پروانه کاربرای افراد مذکور نمایند .

 

 

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید