اخبار

عملکرد مطلوب دستگاه های اجرایی استان زنجان در امر اشتغال

عملکرد مطلوب دستگاه های اجرایی استان زنجان در امر اشتغال
سرپرست مدیریت کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در سال 96 و از طریق هم افزایی دستگاههای اجرایی، عملکرد مطلوبی در امر اشتغال استان مشاهده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، طیب جعفری نگاه هدفمند به امر اشتغال را یکی از عوامل عملکرد مطلوب دستگاه های اجرایی در امر اشتغال برشمرد و اظهار داشت: سال قبل در سطح ملی شاهد تصویب بسته های 5 گانه رونق تولید و اشتغال و نیز برنامه جامع اشتغال فراگیر رویکرد دولت محترم به امر اشتغال به گونه ای شفاف، طبقه بندی شده و مبتنی به مطالعات طرح تکاپو تدوین شده است.بر این اساس کلیه دستگاههای اجرایی ذیربط مکلف به فعالیت در امر اشتغال شدند.

وی نگاه کمی و دقیق به برنامه ها را یکی دیگر از عوامل اشتغال مطلوب توسط دستگاه های اجرایی استان عنوان کرد و ادامه داد: موضوع اشتغال در بندهای مختلف از قانون برنامه ششم، سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، قانون بودجه سال 96 و مهمتر از آن در چشم انداز بیست ساله مورد توجه بوده است.لیکن در سال 96 اهداف کمی این رویکردها در قالب برنامه اشتغال فراگیر منعکس و برش های دستگاهی آن مشخص و نیز اهداف کمی در سطح استانی نیز تعیین شد .

جعفری افزود: هدفگذاری کشوری در این زمینه 971 هزار فرصت شغلی و هدفگذاری استانی آن نیز متناسب با سهم جمعیتی استان و نیز نرخ بیکاری تعیین شد.

وی در خصوص کاهش اقدامات موازی و توجه به هم افزایی بین دستگاههای استان تصریح کرد: به دنبال تشکیل منظم جلسات کارگروه اشتغال استان و تقسیم کار استانی دستگاههای اجرایی در امر اشتغال در خصوص برنامه هایی که به نحو مستقل قابل اجرا بوده است برنامه ریزی مستقل و در خصوص برنامه های بین دستگاهی از طریق کمیته های ذیل کارگروه اشتغال منجمله کمیته اشتغال خرد، کمیته فنی استان و نیز نشست های کارشناسی تقسیم کار متناسب با اهداف برنامه صورت گرفته است.

جعفری  قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و نیز مدیریت طرحهای ثبت نام شده در سامانه کارا را یکی از بارزترین نمونه کاهش اقدامات موازی و توجه به هم افزایی بین دستگاه های استان برشمرد.

 سرپرست مدیریت کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان هماهنگی کامل و ارتباط مستمر بین دستگاه های اجرایی و دستگاه های نظارتی استان  و همکاری مناسب بدنه کارشناسی دستگاه ها را از دیگر عوامل عملکرد مطلوب در امر اشتغال اعلام کرد و افزود: بر اساس برنامه اشتغال فراگیر سال 96 سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بعنوان ناظر عالی اجرای برنامه ها و نیز معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان بعنوان ناظر اجرایی برنامه ها تعیین شده است.

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید