اخبار

نقش کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در ایمنی کارگاه

نقش کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در ایمنی کارگاه
رئیس اداره تشکل های کارگری و کارفرمایی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری کلاس آموزشی مباحث ایمنی با تکید بر نقش کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در ایمنی کارگاه ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، زینب ادیب افزود: کلاس آموزشی مباحث ایمنی در محل اداره کل به مدت 6 ساعت با حضور 44 نفر از نمایندگان کارگران واحدهای کارگری استان و با تدریس آقای عبدالحمید محتوی برگزار گردید.

 وی ادامه داد: در این کلاس آموزشی به مباحثی از جمله ارائه آمارهای جهانی در خصوص حوادث و بیماریهای ناشی از کار جهت درک اهمیت موضوع ایمنی و بهداشت کار، آشنایی با واژه ایمنی و تعاریف مختلف آن و همچنین تاریخچه توسعه ایمنی در جهان و معرفی انواع رویکردهای ایمنی در گذر زمان اشاره شد .

ادیب بیان داشت: ارائه مدلهایی جهت ساده سازی بحث اندازه گیری هزینه حوادث و عینی سازی آن از طریق مثال،  معرفی رویکردهای مدیریت مشارکتی ، به عنوان یکی از رویکردهای به روز در مباحث ایمنی و تبیین سیستم مسئولیت داخلی و نقش کمیته های حفاظت فنی در این سیستمها و در نهایت ارائه توصیه ها و راهکارهای جلب مشارکت کارفرمایان، سرپرستان و کارگران جهت تقویت عملکرد این کمیته ها از جمله موضوعات مطرح شده در این کلاس آموزشی بود.

 

۲ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید