اخبار

سالم ترین چرخه توزیع کالاهای مصرفی در اختیار تعاونی هاست

سالم ترین چرخه توزیع کالاهای مصرفی در اختیار تعاونی هاست
مدیر کل تعاون استان زنجان گفت: بخش تعاون از ظرفیت بالقوه ای برای توسعه کشور در ابعاد مختلف برخوردار بوده ودر این راستا سالم ترین چرخه توزیع کالاهای مصرفی دراختیار تعاونی های توزیعی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان سید'موسی متوسلین' در همایش تعاونگران استان با اشاره به ضرورت توجه به بخش تعاون برای تحقق عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه ثروت افزود:تحقق عدالت اجتماعی و اقتصادی راهکاری جزء توجه ،توسعه و گسترش بخش تعاون ندارد.
وی بابیان اینکه در قانون اجرایی اصل 44 مشوق های قابل توجهی برای تحقق سهم 25 درصدی بخش تعاون در پایان برنامه پنجم توسعه در نظر گرفته شده است اظهار داشت:تاسیس بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون از جمله مشوق های در نظر گرفته شده می باشد.
مدیر کل تعاون استان زنجان روند تشکیل تعاونی ها در این استان را مثبت ارزیابی کرد و گفت:با توجه به اینکه استان زنجان کمتر از یک و نیم درصد جمعیت کل کشور را در خود جای داد ه است سال گذشته  شاهد تشکیل سه درصد تعاونی های کشور در این استان  بودیم.
متوسلین، با تاکید برلزوم حمایت و بستر سازی جهت ایجاد واحدهای تعاونی افزود: بیش از 50 درصد از سه هزارو 300 تعاونی این استان در پنج سال اخیرایجاد شده است.
وی، اعتبارات تخصیص یافته از سوی بانک توسعه تعاون به شرکت های تعاونی را ناکافی دانست و یادآور شد: تعاون مقوله ای فرابخشی بوده که بستر و ظرفیت لازم برای استفاده سایر بخش ها در زمینه اقتصادی، کشاورزی وخدمات جهت اشتغالزایی را فراهم می کند.
مدیر کل تعاون استان زنجان با تاکید بر اینکه تشکیل کمیته حل مشکلات و معضلات تعاونی ها ی مسکن باعث رفع مشکلات متعدد تعاونی ها شده است گفت: فعالیت مطلوب تعاونی ها نیازمند تعامل بهینه میان اعضای تعاونی هاست.
متوسلین از رشد 61 درصدی صادرات تعاونی های این استان خبر داد و افزود: شرکت های تعاونی آمادگی ورود و حضور مثبت در عرصه های مختلف برای توسعه و شکوفایی استان زنجان را دارند

۳ خرداد ۱۳۹۰ ۱۳:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید