اخبار

خدمات غیرحضوری، مراجعات تامین اجتماعی زنجان را کاهش داد

خدمات غیرحضوری، مراجعات تامین اجتماعی زنجان را کاهش داد
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: ماهانه 65 هزار نفر برای دریافت خدمات مورد نیاز به مراکز درمانی این اداره کل مراجعه می کردند که با ارائه خدمات غیرحضوری، 57 هزار نفر کم شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایرنا، مسعود علیاری افزود: هم اکنون 99 درصد پرداخت حق بیمه، دریافت لیست و 94 درصد ابلاغ الکترونیکی نیز بصورت خدمات غیرحضوری انجام می گیرد که یک درصد باقیمانده نیز به مقاومت و اصرار دستگاههای دولتی مبنی بر ارائه حضوری خدمات در این بخش باز می گردد.    

وی اظهار کرد: ارائه خدمات غیرحضوری علاوه بر صرفه جویی اقتصادی ارائه خدمات به گروه ها و جامعه هدف را بیش از گذشته تسهیل کرده و ضریب انجام کارها همانند ارسال لیست را نیز به مراتب افزایش داده است.   
علیاری خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام و ابلاغ رئیس جمهوری، همه استانداری ها، وزارتخانه ها و سازمان ها ملزم به راه اندازی میز خدمت شده اند که این کار با هدف ارائه مناسب و جلوگیری از سرگردانی مراجعه کنندگان انجام می گیرد.       
این مسئول ادامه داد: بر این اساس و با کارهای انجام گرفته میز خدمت در مراکز تامین اجتماعی شهرهای طارم، دندی، خدابنده، خرمدره و ابهر و همچنین شعب یک و 2 راه اندازی شده که حتی روسای شعب برای رسیدگی به امور مردم حضور دارند.     
وی خاطرنشان کرد: خدمات غیرحضوری از طریق بستر تلفن همراه از طریق سامانه مبتنی بر ussd فراهم شده و مراجعه کنندگان می توانند با استفاده از کد دستوری (*142#) و سپس انتخاب آیتم های استعلام، خدمات، نوبت دهی مراکز درمانی و اطلاع رسانی انجام دهند.   
علیاری اضافه کرد: پرداخت حق بیمه از طریق سامانه مبتنی بر ussd بانک رفاه و با استفاده از کد دستوری *724*713# وارد منوی پرداخت قبض سازمان تامین اجتماعی شده و با ثبت اطلاعات درخواستی حق بیمه مورد نظر را پرداخت کنند. 
به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمار اعلام شده، تعداد بیمه شدگان اصلی بیمه پرداز به این سازمان در استان زنجان حدود 177 هزار نفر است و با احتساب سایر بیمه شدگان تبعی و مستمری بگیران اصلی و تبعی جمعیت تحت پوشش به 530 هزار نفر می رسد.    
هم اکنون هفت شعبه و هفت کارگزاری رسمی در استان زنجان به بیمه شدگان تامین اجتماعی خدمات حضوری ارائه می کند.

۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید