اخبار

شهریه دانشجویان معلول زیر پوشش بهزیستی پرداخت می‌شود

شهریه دانشجویان معلول زیر پوشش بهزیستی پرداخت می‌شود
مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان 80 درصد شهریه همه دانشجویان معلول و زیر پوشش بهزیستی مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد و شعب آن در همه مقاطع تحصیلی توسط بهزیستی استان پرداخت می‌شود، گفت: 20 درصد باقی مانده شهریه نیز توسط دانشگاه آزاد به صورت تخفیف اعمال می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری فارس، محمد محمدی اظهار کرد: در راستای اجرای تفاهم‌نامه منعقده بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بهزیستی کشور و به منظور تحقق اصل عدالت‌محوری و ایجاد فرصت‌های برابر برای رشد؛ شکوفایی علمی و فرهنگی همه دانشجویان به ویژه دانشجویان زیر پوشش بهزیستی؛ همه دانشجویان زیر پوشش این سازمان در همه مقاطع تحصیلی از میزان ۲۰درصد تخفیف شهریه تحصیلی در نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ و نیم‌سال نخست سال تحصیلی ۹۸-۹۷ برخوردار خواهند شد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان افزود: دانشجویان سرمایه‌های با ارزش جامعه هستند و باید برای توسعه اجتماعی و ریشه کن کردن فقر در جامعه زمینه تحصیل این قشر از جامعه فراهم شود.

وی خاطر نشان کرد: 71 دانشجو در مقطع کاردانی؛ 160 نفر در مقطع کارشناسی؛ 37 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و دانشجو در مقطع دکتری در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی در حال تحصیل هستند.

محمدی افزود: با توجه به اینکه یکی از نیازهای اساسی جامعه امروزی ما آموزش در همه مقاطع مختلف تحصیلی است بر همین اساس حفظ و ارتقای سلامت؛ بهبود رفاه و کیفیت زندگی این قشر بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان یادآور شد: در راستای اجرای ماده ۸ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و همزمان با هدف برابرسازی فرصت‌های آموزشی و تحصیلی شهریه این دانشجویان از طریق بهزیستی پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه داشتن تأییدیه کمیسیون پزشکی؛ گزارش مددکاری و مدارک مبنی بر انتخاب واحد و پذیرش در کنکور از مدارک مورد نیاز برای پرداخت شهریه دانشجویان معلول است، تصریح کرد: بر مبنای دستورالعمل‌های موجود بهزیستی این مهم در دانشگاه‌های آزاد؛ پیام نور؛ غیرانتفاعی و علمی کاربردی توسط بهزیستی پرداخت می‌شود.

محمدی گفت: در حال حاضر 273 دانشجوی معلول و فرزندان زیر پوشش بهزیستی از جمله گروه‌های دریافت کننده هزینه دانشجویی در دو بخش توانبخشی و اجتماعی هستند.

 

۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید