اخبار

ابلاغ دستور اداری مشوق‌های اشتغال برای کارفرمایان

ابلاغ دستور اداری مشوق‌های اشتغال برای کارفرمایان
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان، از ابلاغ دستور اداری مشوق‌های اشتغال برای کارفرمایان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایسنا، مسعود علیاری با اشاره به این‌که با صدور دستور اداری به واحدهای اجرایی در سراسر کشور، نحوه استفاده از معافیت حق بیمه سهم کارفرمایی در قالب طرح مشوق‌های اشتغال مشخص شده است، اظهار کرد: این دستور اداری با توجه به مصوبه ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی و ابلاغیه معاون اول رئیس‌جمهور، در خصوص "بسته‌های رونق تولید و اشتغال" صادر شده است .

این مسئول ادامه داد: همه کارفرمایان کارگاه‌های مشمول این دستور اداری در صورت به‌کارگیری نیروی کار جدید از مشوق بیمه‌ای (معافیت از پرداخت 20 درصد حق بیمه سهم کارفرما) حداکثر تا پایان سال ٩٧ برخوردار خواهند بود .

وی افزود: کارگاه‌های مشمول این طرح، به ازای هر دو نفر بیمه‌ شده، مجاز به استخدام یک نفر نیروی کار دارای مدرک دانشگاهی هستند. به عنوان مثال کارگاهی که دارای 4 نفر بیمه‌ شده باشد، می‌تواند 2 نفر نیروی کار جدید بر اساس این دستورالعمل جذب کند.

علیاری تصریح کرد: چنان‌چه کارفرما تمایل داشته باشد که یک نفر نیروی کار جدید دیگر با استفاده از مزایای مقرر در این دستور اداری جذب کند، لازم است که ابتدا دو نفر دیگر بیمه‌ شده جذب کند تا پس از ارسال لیست و پرداخت حق بیمه آن‌ها، نفر سوم بتواند از ماه آتی از مزایای این دستورالعمل برخوردار شود .

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: بیمه‌شدگان جدیدی که بر اساس این قانون در کارگاه‌های تحت پوشش تأمین‌اجتماعی جذب می‌شوند، باید از میان بیکاران دارای مدرک کارشناسی و بالاتر که حداقل سه ماه از ثبت‌نام آن‌ها در مراکز کاریابی و مشاوره‌ای سپری شده است، انتخاب شوند .

وی یادآور شد: حداکثر سن بیمه‌ شده برای مقطع کارشناسی ٢٥ سال تمام، برای مقطع کارشناسی ارشد ٢٨ سال و برای مقطع دکترا ٣٢ سال است. به حداکثر سن دانش‌آموختگان جویای کار پسر که دوره خدمت نظام‌ وظیفه را گذرانده‌اند، دو سال اضافه می‌شود . عدم سابقه بیمه تامین‌اجتماعی طی یک سال گذشته و ثبت‌نام در مراکز کاریابی خصوصی دارای مجوز و یا سامانه کارورزی از دیگر شرایط بیمه‌شدگان مشمول این دستور اداری است.

علیاری افزود: کارگاه مشمول این دستور اداری نیز باید دارای کد بیمه کارگاهی باشد و حداقل دو نفر بیمه‌ شده تحت پوشش تأمین‌اجتماعی داشته باشد. کارگاه‌های تازه‌ تاسیس در زمان اجرای طرح، از شمول این دستور اداری مستثنی هستند .

 

۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید