اخبار

در 3 ماهه نخست امسال انجام شد

اشتغالزایی برای یک هزار و 159 مددجوی زنجانی با فرشبافی

اشتغالزایی برای یک هزار و 159 مددجوی زنجانی با فرشبافی
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان گفت: از ابتدای امسال تاکنون از طریق هزار و 159 طرح فرش‌بافی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان 858متر فرش، گلیم و تابلو فرش بافته‌شده است.

هدایت صفری  در جمع مجریان طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد اظهار کرد: اداره کل کمیته امداد استان زنجان در حمایت از مددجویان این نهاد خدمات متعددی ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه یکی از خدمات مهم این نهاد اشتغالزایی برای مددجویان است؛ بیان کرد: سال گذشته برای بیش از 2 هزار مددجوی زنجانی شغل ایجاد و زمینه توانمندسازی 10 درصد از مددجویان فراهم شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه یکی از مشاغلی که در حمایت از مددجویان کمیته امداد از طریق آن اشتغالزایی می‌شود؛ فرشبافی است؛ گفت: تاکنون برای یک هزار و 159 طرح اشتغال فرشبافی در استان زنجان برای جامعه هدف این نهاد ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح اشتغال فرش‌بافی از طرح‌های زودبازده با بهره‌وری مناسب است؛ تصریح کرد: تسهیلاتی که در این حوزه به مددجویان ارائه می‌شود 5 تا 15 میلیون تومان است.

صفری با بیان اینکه امسال از طریق طرح‌های اشتغالزایی فرشبافی یک هزار و 31 تخته فرش، گلیم و تابلو فرش توسط جامعه هدف این نهاد بافته‌ شده است؛ گفت: این امار در مقایسه با سال قبل 11 درصد رشد داشت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به بازاریابی انجام شده و فروش خوب محصولات فرش مددجویان گفت: در سه ماهه نخست امسال بیش از 674 میلیون تومان فرش به فروش رسیده است.

گفتنی است؛ در سال جاری نیز برای 2 هزار و 274 مددجوی زنجانی شغل ایجاد می‌شود که برای این کار 57 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

۲۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۷:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید