اخبار

بنیاد فرزانگان مهرآفرین بهزیستی زنجان افتتاح شد

بنیاد فرزانگان مهرآفرین بهزیستی زنجان افتتاح شد
مدیرکل بهزیستی استان زنجان، از افتتاح بنیاد فرزانگان مهرآفرین بهزیستی در سومین روز از هفته بهزیستی خبر داد.


محمد محمدی‌قیداری در حاشیه افتتاح بنیاد فرزانگان مهرآفرین، با بیان این‌که دومین بنیاد فرزانگان با هدف توانمندسازی و ارتقای سطح بهبود زندگی سالمندان افتتاح شده است، اظهار کرد: با توجه به نرخ رشد جمعیت سالمندی کشور و لزوم برنامه‌ریزی‌های مناسب در جهت رفاه حال سالمندان، دبیرخانه شورای سالمندان استان زنجان ضمن اقدامات موثر در جهت اجرای طرح‌های مرتبط با جامعه سالمندی، بنیاد فرزانگان سالمند را با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد تاسیس و راه‌اندازی کرد.


این مسئول با اشاره به این‌که بنیاد فرزانگان سالمندان در همه شهرستان‌های استان زنجان راه‌اندازی خواهد شد، ادامه داد: استان زنجان 104 هزار سالمند دارد. همچنین سالمندی فرایندی است که با رشد و تکامل مداوم مشخص می‌شود و متوقف یا معکوس نخواهد شد. از این‌رو سازمان بهداشت جهانی معتقد است که امروز در سطح جهان، انقلابی در جمعیت‌شناسی در شرف وقوع است و فقط با مراقبت صحیح می‌توان روند آن را کندتر کرد.


وی با بیان این‌که این بنیاد توسط خیران و در راستای ارائه خدمات رایگان به سالمندان راه‌اندازی شده است، افزود: طبق اساس‌نامه، این بنیاد در جهت ارائه خدمات متعدد به سالمندان در حوزه‌های رفاهی، معیشتی، درمانی، بیمه‌ای، گردشگری، ورزشی و ارائه خدمات در منزل فعالیت می‌کند؛ در واقع ایجاد شرایط رفاهی و ورزشی، برپایی اردوهای تفریحی و سیاحتی، برپایی کنفرانس‌ها و همایش‌های مرتبط با حوزه سالمندی در جهت افزایش روحیه و امید به زندگی از اهداف مهم و اساسی این بنیاد به شمار می‌رود.


محمدی‌قیداری تصریح کرد: در حال حاضر در استان زنجان درصد قابل توجهی از سالمندان تحت پوشش هیچ نهادی نیستند و بهزیستی با ایجاد مراکز روزانه، اجرای طرح ویزیت در منزل، اجرای طرح توانمندسازی سالمندان و مراقبت در منزل به سمت گسترش فعالیت‌های خود در این زمینه پیش می‌رود . طی سال گذشته نیز 67 سالمند بسترگرا از برنامه مراقبان خانگی، 60 نفر از ویزیت در منزل، 110 نفر از مراقبان غیر رسمی در خانواده و 90 نفر از طرح توانمند‌سازی بهره‌مند شده‌اند.


مدیرکل بهزیستی استان زنجان با تاکید بر لزوم ایجاد محیط‌های دوستدار سالمندان و ایجاد شهر بدون مانع و مناسب‌سازی شده، خاطرنشان کرد: ایجاد محیط‌های امن و بدون مانع در سطح شهر جهت سهولت تردد سالمندان باید محقق شود . این در حالی است که پارسال اولین بنیاد فرزانگان سالمندان پیشکسوت رسول اکرم (ص) در شهرستان خدابنده در مساحت 500 مترمربع افتتاح شد.

۲۴ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید