اخبار

پوشش ۱۵۶ هزار نفری جمعیت استان از خدمات بهزیستی

پوشش ۱۵۶ هزار نفری جمعیت استان از خدمات بهزیستی
مدیر کل بهزیستی استان زنجان از پوشش ۱۵۶ هزار نفری جمعیت استان برای استفاده تخصصی و حمایتی خدمات بهزیستی خبر داد.

 محمد محمدی قیداری  در نشست تخصصی معلولان با حضور استاندار زنجان با اشاره به شناسایی ۱۳ هزار معلول در سطح استان، اظهارداشت: این ۱۳ هزار نفر تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار گرفتند و در این راستا تلاش شده خدمات بهزیستی به دورترین نقاط استان رسیده و نیازهای مختلف معلولان همچون ورزش و صنایع دستی و... پوشش مناسبی داده شود.

وی از پوشش ۱۵۶ هزار نفری جمعیت استان برای استفاده تخصصی و حمایتی خدمات بهزیستی خبر داد و گفت: ۷ هزار نفر مستمری بگیر بهزیستی استان بوده که معادل ۲ درصد جمعیت استان است.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان به اهمیت موضوع پیشگیری در بروز معلولیت ها اشاره کرد و گفت: ۵۰ درصد معلولیت ها ناشی از اختلالات ژنتیکی بوده و خوشبختانه در قانون برنامه ششم توسعه در خصوص انجام مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج موارد پیش بینی و تدوین شده که متاسفانه اجرایی نشده است.

محمدی قیداری با بیان اینکه باید به حوزه پیشگیری در کشور اهمیت بیشتری داده شود، اظهار کرد: باید حوزه پیشگیری را تقویت کنیم تا سازمان بهزیستی به مقطع زمانی برسد که هیچ مراجعه کننده ای در خصوص معلولیت ها نداشته باشد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان افزود: ۴۰۰ تا ۵۰۰ تشکل و نهاد غیردولتی در این عرصه به دولت کمک می‌کنند که در سال‌های گذشته این بذر خیر در سازمان کاشته شده و امروز شاهد برداشت آن هستیم.

محمدی قیداری با بیان اینکه معلولان در کنار سازمان برای برای تقویت تشکل‌ها حضور جدی داشته باشند،  گفت: با راه اندازی رشته‌های تخصصی در حوزه مددکاری و رشته‌های مرتبط شاهد حضور جدی معلولان در مراکز علمی برای طی دوره‌های تخصصی با حوزه بهزیستی هستیم.

وی با بیان اینکه ضمانت اجرایی بندهای قانونی در قانون بازنگری شده حمایت از معلولان افزایش یافته است، گفت: مسائل مهمی برای ارائه خدمات به معلولان مورد توجه قرار گرفته که از جمله آن می‌توان به معافیت سربازی خانواده‌های معلول، موضوع مناسب سازی فضاهای شهری، استخدام معلولان و... اشاره کرد.

 

 

 

 

۲۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید