اخبار

مشکل جامعه کمبود سرمایه نیست

مشکل جامعه کمبود سرمایه نیست
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:در حال حاضر مشکل جامعه کمبود سرمایه نیست بلکه کمبود مهارت است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،محمدرضا یوسفی در جلسه هماهنگی برپایی جشنواره هفته ملی مهارت که در محل اداره کل فنی و حرفه ای استان با حضور سالاری ، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری زنجان و مسئولین واحدهای اداره کل برگزار شد بیان داشت: امر مهارت آموزی مسئله مهمی است که سازمان فنی وحرفه ای نقش بیشتری در بستر سازی این امر دارد.

یوسفی ادامه داد: در حال حاضر مشکل جامعه کمبود سرمایه نیست بلکه کمبود مهارت است و آموزش‌های مهارتی از این جهت باید عرضه شود.

         
محمدرضا انصاری ،مدیرکل فنی وحرفه ای گفت : هفته اول مرداد ماه هفته ملی مهارت ، ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی و معرفی پتانسل های این سازمان به جامعه مخاطب میباشد که این اداره کل طبق روال هر سال نمایشگاهی در هفته ملی مهارت نیز برگزار خواهد کرد.          
انصاری در خصوص مهم ترین هدف از برگزاری نمایشگاه گفت: مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه زمینه سازی موثر برای توسعه کار آفرینی در کشور با تاکید بر حرکت های جهادی، پیوند وثیق بین صنعت و دانشگاه، شناسایی فرصت های شغلی استان و تشویق صاحبان صنایع و مشاغل به بهره گیری از منابع انسانی عظیم پرورش یافته در این سازمان میباشد .                 

سالاری، در خصوص مهارت آموزی گفت : دنیا به سمت تکنیک و مهارت میرود هنوز ما نتوانسته ایم تکنیک لازمه را دریافت کنیم و این مشکل چندین ساله ماست. بازار کارآینده کشور ما طوری خواهد بود که افراد متخصص و فنی در جامعه موفق خواهند بود و ما باید با کمک نیروی های ماهر و متخصص شناخته شده، نیروی انسانی را به جهت نیروی تکنیکی هدایت کنیم.        
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری افزود: روزانه جامعه با افرادی با مدارک بالا مواجه میشود که در حوزه مدرک تحصیلی خود مهارت لازم را ندارند و نسبت به شغل خود نگاه کاملا اداری دارد ما باید بتوانیم با فرهنگ سازی مسیر نگاه افراد عمومی را به جامعه تغییر دهیم.
سالاری افزود: نهادینه کردن امر مهارت آموزی و هدایت افکار به سمت تکنسین شدن باشد و به سمتی حرکت کنیم که با تغییر فرهنگ مهارت آموزی تلاش برای افزایش افراد ماهر و یافتن افراد متخصصص و تکنسین در جامعه باشیم .        

۲۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید