اخبار

کارگاه آموزشی بررسی بنگاه های اقتصادی مشکل دار و بیمه بیکاری

کارگاه آموزشی  بررسی بنگاه های اقتصادی مشکل دار و بیمه بیکاری
رئیس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری استان زنجان گفت: هدف از برگزاری کارگاه آموزشی بررسی بنگاه های اقتصادی مشکل دار و بیمه بیکاری را محیا و مجهز کردن فهم مشترک قوانین و مقررات و تسهیل در امور و رضایت ارباب رجوع عنوان نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، سجاد اجاقلو در کارگاه آموزشی بررسی مشکلات بیمه بیکاری که با مشارکت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ، اداره کل تامین اجتماعی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان، در محل اداره کل تامین اجتماعی استان زنجان برگزار گردید افزود: از دستاوردهای  مهم این کارگاه می توان به کاهش مقرری بگیران از طریق کشف اشتغال پنهان و معرفی مقرری بگیران به مراکز آموزشی و کاهش میزان ماندگاری اشاره نمود.

وی خواستار مطالعه بیشتر همکاران در زمینه قوانین کار و بیمه بیکاری و دستور العمل های مربوطه و دقت در بررسی مدارک و اسناد متقاضیان بیمه بیکاری و تعامل و همکاری بیشتر با نمایندگان سازمان تامین اجتماعی گردید. اجاقلو در ادامه بیان داشت: مشکل اصلی در خصوص عدم تبعیت سازمان تامین اجتماعی از آرای مراجع حل اختلاف موضوع فصل نهم قانون کار و همچنین کارگرانی که در اثنای پروژه به دلیل عدم نیاز بیکار می شوند و دارای رای از مراجع حل اختلاف می باشند ، صلاحیت دیوان عدالت اداری بوده نه سایر مراجع.

رئیس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری استان زنجان درپایان خواستار تعیین ساز و کار مشخص درخصوص کشف اشتغال پنهان گردید .

 

 

۲۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید