اخبار

توانمند سازی مقرری بگیران از طریق کسب مهارت فنی و حرفه ای

توانمند سازی مقرری بگیران  از طریق کسب مهارت فنی و حرفه ای
معاون روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان مطرح کرد: توانمند سازی مقرری بگیران از طریق کسب مهارت فنی و حرفه ای و یا آموزش از طریق نهضت سواد آموزی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، هومن امیدوار ضمن تشکر از مدیر کل سازمان تامین اجتماعی جهت همکاری در برگزاری کارگاه آموزشی « بررسی بنگاه های اقتصادی مشکل دار و بیمه بیکاری  گفت: یکی از وظائف عمده در حوزه بیمه بیکاری کاهش تعداد مقرری بگیران با توجه به محدود بودن منابع صندوق بیمه بیکاری می باشد.

وی افزود: یکی از ابزارهایی که باعث کاهش مقرری بگیرانی که به غیر حق از مقرری بیمه بیکاری استفاده می نمایند بازرسی مشترک است و خواستار دستور العمل از طریق  وزارت متبوع در این خصوص گردید.

امیدوار ادامه داد: توانمند سازی مقرری بگیران از طریق کسب مهارت فنی و حرفه ای و یا آموزش از طریق نهضت سواد آموزی را در دستور کار قرار داده  و باید تناسب مدت زمان بیمه بیکاری با آموزشهای ارائه شده با توجه به نیازهای بازار کار و آموزشهای ارائه شده متناسب با نیاز بازار کار باشد .

وی به پاره ای از مشکلات نرم افزاری بیمه بیکاری که باعث مشکلاتی در این حوزه گردیده اشاره نمودو گفت: این امر باعث نارضایتی ارباب رجوع گردیده است .

امیدوار همچنین به نرم افزار واحد سخت و زیان آور این اداره کل که با موفقیت راه اندازی گردیده و مورد استفاده قرار می گیرد اشاره کرد وافزود:  اداره کل جهت  پیاده سازی نرم افزار مشابه آن در بیمه بیکاری اعلام آمادگی می نماید.

  معاون روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه در خصوص حمایت از کارگران بیکار شده، اشاره ای هم به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه واکنشهای کارگری در استان نمود واظهارداشت:  با تشکیل منظم جلسات و طرح مشکلات و پیگیری مصوبات آن کمک شایانی به رفع مشکلات کارگری و کارفرمائی از طریق معرفی به بانکها و سایر اقدامات در جهت رفع موانع تولید می گردد که کمک بزرگی در جهت عدم تعطیلی کارگاهها و به تبع آن عدم استفاده کارگران از بیمه بیکاری می باشد .

 

۲۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید