اخبار

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

زنجان زیر ۳۴ هزار نفر بیکار دارد

زنجان زیر ۳۴ هزار نفر بیکار دارد
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به وضعیت جامعه بیکار در استان زنجان اشاره کرد وگفت: در حاضر جمعیت استان زیر ۳۴ هزار نفر بیکار دارد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی در گفت وگو با خبرگزاری مهر، به وضعیت جامعه بیکار در استان زنجان اشاره کرد و افزود: در حاضر جمعیت استان زنجان زیر ۳۴ هزار نفر بیکار دارد. 

وی اظهار کرد: نرخ بیکاری استان زنجان در سال گذشته ۹.۶ درصد بود که این رقم نسبت به سال ۹۵، یک‌دهم درصد کاهش داشت.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: باید فرهنگ کارآفرینی در جامعه تقویت‌شده و به سمت کارآفرینی فرهنگ‌سازی شود.

یوسفی تصریح کرد: تقویت آموزش‌های مهارتی در بحث اشتغال بسیار مهم است و باید سازمان فنی و حرفه‌ای استان نسبت به ارائه آموزش‌های مهارتی برنامه‌ریزی لازم را داشته باشد. 

یوسفی افزود: دولت تدبیر و امید برای کاهش بیکاری و افزایش اشتغال برنامه‌ریزی لازم را دارد و در استان زنجان هم رویکردهای لازم برای ایجاد اشتغال در دستور کار اداره کل، کار و تعاون است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  به جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: سال گذشته زنجان جزو پنج استان نخست کشور در میزان جذب سرمایه‌گذاری خارجی بود. 

یوسفی تأکید کرد: استان زنجان در جذب سرمایه‌گذار داخلی هم موفق بوده و در جذب سرمایه‌گذاری داخلی رتبه زنجان از ۱۴ به ۱۱ در بین استان‌های کشور ارتقا پیدا کرد.

 

۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید