اخبار

۲۵ مرکز ترک اعتیاد تحت پوشش بهزیستی استان زنجان وجود دارد

۲۵ مرکز ترک اعتیاد تحت پوشش بهزیستی استان زنجان وجود دارد
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در استان زنجان ۲۵ مرکز ترک اعتیاد تحت پوشش بهزیستی وجود دارد که به هزار و ۶۹۴ نفر از معتادین خدمات درمانی ارائه داده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری مهر، محمد محمدی قیداری افزود: باز توانی و حمایت از معتادین مجموعه اقداماتی هستند که کمک می‌کند فرد بهبودیافته به زندگی  برگردد و در این میان بهزیستی بر تحقق این امر مهم برنامه‌ریزی لازم را دارد.

وی اظهار کرد: در استان زنجان ۲۵ مرکز ترک اعتیاد تحت پوشش بهزیستی وجود دارد که به هزار و ۶۹۴ نفر از معتادین خدمات درمانی ارائه داده اند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: بهزیستی با ورود جدی در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد نقش مهمی در کاهش اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی دارد..

محمدی قیداری خاطر نشان کرد:  ارائه خدمات روانشناسی، مشاوره فردی یا گروهی، خانواده‌درمانی، گروه‌درمانی و رفتاردرمانی از خدمات مراکز درمان معتادین  است و در این مرکز تلاش می‌شود با حل مشکلات فردی و رفع  معتادین موانع روحی ترک اعتیاد محقق شود.

وی ابراز کرد: ارائه خدمات مشاوره، خدمات پزشکی، و سم‌زدایی، از فعالیت‌های مراکز درمان سرپایی، اقامتی و کاهش آسیب است و ایجاد بستر اشتغال‌زایی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به بهبودیافتگان در جهت آماده‌سازی شغلی از دیگر خدمات این مراکز است.

محمدی قیداری گفت: هیچ فردی از خطر اعتیاد در امان نیست و محیط‌های کاری شهری و روستایی نیز به‌عنوان یک اجتماع کوچک در معرض ابتلا به این بلای خانمان‌سوز هستند که باید اقدامات پیشگیرانه  تقویت شود.

وی تصریح کرد: بهزیستی همه‌ساله  برنامه‌های پیشگیری اجتماع‌محور از اعتیاد را اجرا می‌کند.

۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید