اخبار

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان:

۲۸۷۹ طرح در زنجان درسامانه کارا ثبت شده است

۲۸۷۹ طرح در زنجان درسامانه کارا ثبت شده است
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تا به امروز دو هزار ۸۷۹ طرح در استان زنجان در سامانه کارا ثبت شده و برای ۵۰۰ نفر تسهیلات پرداخت شده است.به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری مهر،محمدرضا یوسفی سهم استان زنجان از مجموع تسهیلات اشتغال روستایی را 2۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در مرحله اول ۱۰۰ میلیارد تومان از مبلغ مذکور ابلاغ‌شده است.
وی اظهار کرد: از این میزان تسهیلات اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان موفق شده ۵۰ درصد به تعداد ۵۰۰ نفر از متقاضیان تسهیلات پرداخت کند.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه تا به امروز دو هزارو ۸۷۹ طرح در استان زنجان درسامانه کارا ثبت شده و این طرح ها در کمیته‌های فنی اشتغال شهرستان‌ها و استان موردبررسی قرارگرفته است، افزود: این طرح در بخش‌های خدمات، صنعت و کشاورزی است.در مجموع ۵۳۵ میلیارد تومان طرح تصویب‌شده که‌ این میزان دو برابر اعتبارات استان در این طرح است.
یوسفی به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری اشاره کرد و گفت: نرخ این تسهیلات درروستاها ۶ درصد و در شهرهای کمتر از ۱۰ هزار نفر جمعیت ۱۰ درصد بوده و پرداخت تسهیلات از پنجم بهمن‌ماه آغازشده و در این طرح متقاضیان می‌توانند به سامانه کارا مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند و همه مراحل دریافت تسهیلات به صورت الکترونیکی است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت:
پس ازنام نویسی دستگاه‌های ذی‌ربط درخواست‌ها را بررسی و به بانک‌های عامل بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی وامید، بانک کشاورزی و پست بانک‌ها ارجاع می‌دهند.
یوسفی ابراز کرد: تزریق این اعتبارات در روستاها به رونق اقتصادی کمک کرده و انگیزه ماندگاری روستائیان را در این مناطق تقویت می کند.

۲ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید