اخبار

تشکیل تعاونی ،لازمه تضمین اشتغال پایدار است

تشکیل تعاونی ،لازمه تضمین اشتغال پایدار است
استاندار زنجان گفت:موضوع اشتغال از اولویت های دولت خدمتگذار بوده و در این راستا تشکیل تعاونی ها لازمه تضمین اشتغال پایدار است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان محمد رئوفی نژاد' در همایش  بزرگ تعاون و کارآفرینی با اشاره به اشتغالزایی های انجام شده در غالب کارآفرینی،خود اشتغالی و سرمایه گذاری افزود:در برنامه پنجم توسعه و به ویژه در بودجه سال جاری اعتبارات خوبی در زمینه ایجاد اشتغال تخصیص یافته و تشکیل تعاونی ها می تواند روند اشتغالزایی علی الخصوص اشتغال پایدار را تسریع کند.
وی تحقق سهم 25 درصدی بخش تعاون بر اساس اصل 44 قانون اساسی در اقتصاد کشوررا مهم ارزیابی نمود و اظهارداشت:با داریت و مدیریت دولت خدمتگذار و تمهیدات اندیشیده شده در زمینه فنی،تشکیلاتی و اعتباری برای تشکیل تعاونی ها نیاز به ایجاد و توسعه شرکت های تعاونی بیش از پیش احساس می شود.
استاندار زنجان تعامل مردم و مسئولین برای استفاده از ظرفیت های موجود بخش تعاون در سطح این استان را ضروری دانست و تصریح کرد: بستر سازی و استفاده از ظرفیت های بخش تعاون صرفا متوجه اداره کل تعاون استان زنجان نبوده و کلیه دستگاهها نیازمند نگرش جدی و استفاده از ظرفیت های این بخش برای توسعه کشور و پیشبرد اهداف نظام اسلامی می باشند.
رئوفی نژاد حرفه آموزی را یکی از خلاءهای بخش آموزش در حوزه تعاون عنوان نمود و ابراز داشت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده اخذ تسهیلات بر اساس مهارت و حرفه افراد و نه صرفا ارائه طرح ها صورت می گیرد لذا کلیه افراد متقاضی تسهیلات اشتغالزایی می بایست از مهارت و تخصص لازم در زمینه ای که نسبت به دریافت تسهیلات اقدام نموده اند برخوردار باشند.
وی از اختصاص 31 هزارو200 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به مشاغل خانگی در کشور طی سالجاری خبر داد و گفت:تعاونی ها محور مشاغل خانگی بوده وساماندهی ،توسعه و ایجاد ظرفیت های جدید در مشاغل خانگی ضرورتی قابل توجه است.
استاندار زنجان با بیان اینکه بر اساس مصوبه دور سوم سفر ریاست جمهوری به این استان به مدت 5 سال شاهد تخصیص 400 میلیارد ریال به بخش تعاون استان زنجان می باشیم اعلام داشت: تلاش بر سوق دادن اعطای تسهیلات دولتی به سمت بنگاههای زود بازده اقتصادی است.
رئوفی نژاد با اشاره به اینکه سهم وزارت تعاون ایجاد یک میلیون شغل ازدومیلیون و500 هزار شغل طی سالجاری در کشورمی باشد، افزود: سهم استان زنجان از این میزانی اشتغالزایی 40 هزار و 400 شغل و سهم اداره کل تعاون این استان نیز 15 هزار شغل است.
وی با گرامیداشت سالگرد رحلت حضرت امام (ره) ،از ایشان به عنوان احیاگر اسلام ناب محمدی(ص) نام برد و خاطر نشان کرد:عزت،سربلندی،هویت،استقلا ،خودکفایی،خودباوری و پیشرفت نظام اسلامی مرهون رهبری خردمندان حضرت امام(ره)،تدبیر مقام معظم رهبری ،خون شهدا و حمایت و حضور مردم از نظام اسلامی است.

۱۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید