اخبار

پنج درصد تعاونی های برتر بانوان کشور در زنجان فعالیت می کنند

پنج درصد تعاونی های برتر بانوان کشور در زنجان فعالیت می کنند
مدیر کل تعاون استان زنجان شمار تعاونی های برتر و توانمند بانوان این استان را 17 تعاونی اعلام نمود و گفت:این میزان پنج در صد تعاونی های برتر بانوان کشور را در بر می گیرد.

به گز ارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان سید'موسی متوسلین'   با اشاره به اینکه از نظر تعداد تعاونی های توانمند و برتر بانوان رتبه چهارم کشور را دارا می باشیم، افزود:میزان کل اشتغالزایی تعاونیهای برتر بانوان سراسر کشور شش هزارو 645نفر می باشد که استان زنجان با کسب رتبه نهم ،برای 226 نفر اشتغالزایی کرده است.
وی اعضای اتحادیه ها و تعاونی های فعال بانوان این استان را سه هزارو 789 نفر اعلام نمود واظهار داشت: این تعداد تعاونی در برگیرتده 5/2 درصد اعضای تعاونی ها و اتحادیه های کل کشورمی باشد.
مدیر کل تعاون استان زنجان بابیان اینکه در اجرای اصل 44 قانون اساسی مشوق های قابل توجهی برای تحقق سهم 25 درصدی بخش تعاون در پایان برنامه پنجم توسعه در نظر گرفته شده است اظهار داشت:تاسیس بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون از جمله مشوق های در نظر گرفته شده می باشد.
متوسلین، روند تشکیل تعاونی ها در این استان را مثبت ارزیابی نمود و تصریح کرد:با توجه به اینکه زنجان 5/1 درصد جمعیت کل کشور را در خود جای داد هر ساله شاهد تشکیل سه درصد تعاونی های کشور در این استان می باشیم.
وی، اعتبارات تخصیص یافته از سوی بانک توسعه تعاون به شرکت های تعاونی را ناکافی دانست و یادآور شد: تعاون مقوله ای فرابخشی بوده که بستر و ظرفیت لازم برای استفاده سایربخش ها در زمینه اقتصادی، کشاورزی وخدمات جهت اشتغالزایی را فراهم می کند.
 

۵ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید