اخبار

در جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان طارم مطرح شد:

معرفی متقاضیان کار به واحد های فراوری و خدماتی شهرستان طارم

معرفی متقاضیان کار به واحد های فراوری و خدماتی شهرستان طارم
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان طارم از برگزاری اولین جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری سال 97 خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمد حسن حسینی بیان داشت: تعداد 29 نفر از متقاضیان کار در سال 96 به واحد های فراوری و خدماتی این شهرستان معرفی و در سال جاری با طرح کارورزی تعداد 7 نفر متقاضی جذب کار شدند.

در این جلسه اعضای کمیته به ارائه گزارش عملکرد در حوزه اشتغال درسال96 و  در سال جاری پرداختند .

نماینده اداره صنعت معدن تجارت این شهرستان با بیان این که در حوزه تسهیلات روستایی و عشایری برای 177 نفر از متقاضیان ثبت نام کننده در سامانه کارا  پرونده تشکیل و ارسال شده است گفت: 87 مورد پرونده درحال بررسی و معرفی به بانک بوده و 25 مورد به متقاضی عودت شده است و در حوزه خوداشتغالی 154نفر در 20رشته شغلی  و در حوزه مشاغل خانگی 35 مورد به تسهیلات معرفی گردیده است.

نماینده صندوق کارآفرینی امید نیز در ارائه گزارش عنوان کرد: در سال96 در حوزه تسهیلات ایجادی 38 پرونده به مبلغ 11300مییلیون ریال وتسهیلات توسعه ای 29 فقره به ارزش 3381 میلیون ریال و یک فقره تسهیلات غیر مشارکتی به مبلغ 20میلیارد ریال و در سال جاری یک فقره تسهیلات در حوزه تسهیلات روستایی و عشایری به مبلع 300میلون تومان پرداخت گردیده  است.

وی افزود: صدور 7 گواهینامه در حوزه کارورزی و دو مورد آموزش به مقرری بگیران بیمه بیکاری و 6 فقره طرح استاد و شاگردی از موارد قابل اشاره در این بخش می باشد.

شهرداری چورزق در این جلسه خواستار استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی در طرح های ادارات دولتی گردید.

کارشناس بهزیستی شهرستان طارم از جذب مستقیم 7نفر در سال گذشته برای راه اندازی واحد اورژانس اجتماعی در شهرستان و پرداخت 400 میلیون تومان به 45 نفر  مددجو خبر داد.

در ادامه این جلسه نماینده آموزش و پرورش شهرستان طارم گفت: با توجه به تعداد بازنشتگان پیش بینی شده در سال جاری،  شاهد افزایش جذب فرهنگیان خواهیم بود. وی همچنین خواستار معرفی مشاغل از سوی ادارات به دانش آموزان گردید. 

همچنین نماینده اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری این شهرستان عنوان کرد: در حوزه گردشگری 14 پرونده منجر به صدور موافقت نامه اصولی و در حوزه صنایع دستی 2 کارکاه چلنگری شناسایی و در حال احیاهستند.

 آقای صفری ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این جلسه ضمن تشکر از همکاری بانک های عامل شهرستان در پرداخت تسهیلات به مددجویان تحت پوشش در سال گذشته خواستار همکاری اعضای کمیته فنی تسهیلات روستایی در پرداخت تسهیلات به مددجویان ثبت نام کننده در سامانه کارا با توجه به سهمیه اعلامی به این مرکز گردید.

نماینده تامین اجتماعی شهرستان طارم تصریح کرد:  با توجه به آمار ارائه شده توسط اعضای جلسه، شاهد رشد چهار درصدی افزایش بیمه شدگان هستیم.

در پایان جلسه هاشم نژاد فرماندار شهرستان طارم به تشریح برنامه های دولت در حوزه اشتغال و ایجاد نشاط و پویایی در میان اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان پرداخت و از اعضای حاضر در جلسه خواست نهایت همکاری با مردم و متقاضان تسهیلات روستایی و عشایری را داشته باشند

۷ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید