اخبار

کلنگ‌زنی 5 کارخانه صنایع تبدیلی در زنجان با مدیریت بنیاد توسعه کار آفرینی وتعاون استان زنجان

کلنگ‌زنی 5 کارخانه صنایع تبدیلی در زنجان با مدیریت بنیاد توسعه کار آفرینی وتعاون استان زنجان
عضو هیئت مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان زنجان گفت: تا پایان خرداد ماه سال‌جاری پنج کارخانه صنایع تبدیلی در استان زنجان کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان ابراهیم اژدر رستمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اینکه در سال جاری 100 میلیارد تومان اعتبار برای احداث 50 کارخانه در استان زنجان اختصاص یافته است، اظهار داشت: به کارخانه‌هایی مجوز داده می‌شود که کمتر از 2 میلیارد تومان هزینه داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر استان زنجان ظرفیت ساخت 50 کارخانه صنایع تبدیلی و کشاورزی را دارد، افزود: بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان برای کمک به متقاضیان سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف بسترسازی کرده است.
عضو هیئت مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان با تاکید بر اینکه بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالقوه برای اشتغال‌زایی و توسعه استان ضروری است، بیان کرد: به دلیل اینکه محصولات کشاورزی سریع‌تر به نتیجه می‌رسد، ارایه تسهیلات استثنایی برای اشتغال‌زایی در کوتاه‌ترین زمان ممکن از طریق ایجاد خوشه‌های صنایع تبدیلی کشاورزی از جمله رویکردهای جدی برای ایجاد اشتغال در استان است.
وی از راه‌اندازی یک مجموعه با عنوان امداد ساختمان تا پایان سال‌جاری در استان خبر داد و گفت: با احداث این مجموعه افرادی با تخصص‌های مختلف در این مجموعه جمع می‌شوند تا مردم در موقع نیاز سریع‌تر به این افراد دسترسی داشته باشند.
رستمی در خصوص نظارت بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان در روند اجرای مسکن مهر استان گفت: بنیاد از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر با تشکیل یک مجموعه در قالب برنامه‌ریزی، مالی و زمانی همه طرح‌های مسکن مهر را بررسی و به استانداری زنجان، سازمان مسکن و شهرسازی، اداره کل تعاون و مسکن مهر گزارش می‌دهد.
عضو هیئت مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان یادآور شد: این بنیاد هر 15 روز یک بار با مسئولان همه مسائل و مشکلات طرح مسکن مهر را بررسی می‌کند.
وی با بیان اینکه استان زنجان در اجرای طرح مسکن مهر در کشور شاگرد اول است، تصریح کرد: با استناد به اسناد و مدارک موجود همه مصالح به کار رفته در مسکن مهر از نوع خوب و در حد استاندارد کشوری است.
رستمی خاطرنشان کرد: ما در صدد هستیم که در سال جهاد اقتصادی گام‌های نخست را در راستای تحقق اشتغال برای جوانان که از رویکردهای مهم دولت است محکم برداریم

۱۹ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید