اخبار

ایجاد کارگاه های تعاونی بانوان در شهرک صنعتی زنجان

ایجاد کارگاه های تعاونی بانوان در شهرک صنعتی زنجان
مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: 60 واحد کارگاهی برای بانوان در سال جاری در شهرک صنعتی زنجان ایجاد می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان:سید موسی متوسلین  اظهار داشت: با وجود اینکه جمعیت استان کمتر از 1.5 درصد جمعیت کشور است، اما بیش از 3 درصد تعاونی‌های کشور در استان زنجان فعال هستند.
وی با اشاره به اهمیت تشکیل تعاونی‌ها در کشور و توجه مسئولان به این امر افزود: باید از طریق فرهنگ سازی مناسب افراد جامعه را با اهداف تشکیل تعاونی‌ها آشنا کرده و اقدامات لازم در راستای اطلاع‌رسانی مناسب در این زمینه صورت گیرد.
مدیرکل تعاون استان زنجان تصریح کرد: فرهنگ سازی تشکیل تعاونی‌ها نیازمند استفاده از ظرفیت‌های بخش تعاون است و ضروری است در این زمینه دستگاه‌های دولتی و بانک‌های عامل برنامه‌ریزی داشته و حمایت‌های لازم را از بخش تعاون نمایند.
وی با تاکید بر اهمیت توجه به اصل 44 قانون اساسی کشور، خاطر نشان کرد: از طریق تشکیل تعاونی‌ها ثروت جامعه به صورت عادلانه توزیع شده و بسترهای لازم برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در کشور فراهم می‌شود.
متوسلین ادامه داد: با توجه به نگرش بخش خصوصی به فعالیت‌های اقتصادی باید از ظرفیت‌های این بخش در تشکیل تعاونی‌ها نیز بهره جسته و از این ظرفیت‌ها استفاده شود.
وی تصریح کرد: ارائه آخرین یافته‌های علمی و نظری اندیشمندان در زمینه مبانی نظری توسعه کارآفرینی در بخش تعاون، آسیب شناسی فرآیند توسعه کارآفرینی در بخش تعاون از منظر ابعاد قانونی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برخی از اهداف برگزاری این همایش است.
مدیرکل تعاون استان زنجان تبادل نظر بین مدیران و تصمیم‌گیرندگان بخش تعاون و مجامع دانشگاهی در راستای ترویج کارآفرینی، ارائه تجارب موفق کارآفرینی در بخش تعاون، ارائه راه‌کارهای کاربردی دانش محور برای ترویج کارآفرینی در بخش تعاون، ارائه دستاوردهای علمی همایش به منظور به کارگیری در تصمیم گیری‌های کلان و نهادهای قانون‌گذار با هدف توسعه و رشد کارآفرینی در بخش تعاون و ترویج فرهنگ تعاونی خلاق از دیگر اهداف برگزاری همایش محسوب می‌شود.
وی بیان داشت: توجه به کارآفرینی و ایجاد توسعه آن گام مثبتی در راستای ایجاد فضای مناسب برای افزایش منابع ملی، کاهش نرخ بیکاری، تعادل ساختاری و توسعه در شهرها و روستاها است‌.
متوسلین ادامه داد: در این راستا بخش تعاون می‌تواند به عنوان یکی از موثرترین نهادها اقدام کرده و باتوجه به سیاست‌های اصل 44 روحیه کارآفرینی را ترویج نماید‌.
وی در پایان خاطر نشان ساخت که با توجه به مصوبه کارگروه بانوان وخانواده  برای راه اندازی کارگاه های ویژه بانوان  تسهیلات ویژه از جمله پرداخت وجه زمین وسوله احداثی در اقساط بلند مدت وارائه تخفیفات ویژه در قیمت زمین در نظر گرفته شده است.

۲۳ خرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید