اخبار

شهروندان اشتغال اتباع خارجی در زنجان را گزارش کنند

شهروندان اشتغال اتباع خارجی در زنجان را گزارش کنند
سرپرست اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از شهروندان خواست تا برای صیانت از فرصت های شغلی، اشتغال غیر قانونی اتباع خارجی در سطح این استان را گزارش کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،‌طیب جعفری افزود: بر اساس بخشنامه های وزارت کشور هر گونه بکارگیری یا اشتغال بکار مستقل اتباع افغانی در کل استان و اتباع عراقی به جز در شهرستانهای زنجان و خدابنده در استان ممنوع است.
وی با بیان اینکه کارفرمایان شهرستانهای زنجان وخدابنده در صورت ضرورت بکارگیری اتباع عراقی باید قبل از هر اقدام درخصوص اخذ مجوزهای قانونی از اداره کل تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی استان اقدام کنند، اظهار داشت: در صورت مشاهده بکار گیری غیر قانونی اتباع خارجی در مناطق مختلف استان برخوردهای قانونی با کارفرمایان صورت خواهد پذیرفت.
جعفری گفت: طی چهار ماهه سال جاری از طریق انجام بازرسی های گشت مشترک بازرسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با نیروی انتظامی، 53 نفر از اتباع خارجی که به صورت غیر مجاز در استان اشتغال داشتند، شناسایی و کارفرمایان نیز جریمه شدند.
سرپرست اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهار داشت: این استان از کم مشکل ترین استان ها در مواجهه با اتباع خارجی غیر مجاز است.
۱۳ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید