اخبار

تشکیل تعاونی‌های دانش‌بنیان اولویت تعاون است

تشکیل تعاونی‌های دانش‌بنیان اولویت تعاون است
مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: تشکیل تعاونی‌های دانش‌‌بنیان از اولویت‌های تعاون است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان سید موسی متوسلین امروز  اظهار داشت:  علاوه بر توسعه فرهنگ و ترویج فعالیت‌های اقتصادی در قالب تعاون، یکی از برنامه‌های اصلی تعاون ترغیب مردم به تشکیل شرکت‌های تعاونی است.
وی به اولویت تشکیل شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: این تعاونی‌ها با ید دارای طرح هایی باشند که مبتنی بر علم روز ونیاز جامعه بوده وبه تایید بنیاد نخبگان استان رسیده باشد

مدیرکل تعاون استان زنجان به نیاز استان به شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان اشاره کرد و افزود: در داخل کشور و استان زنجان نیاز به شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد.
وی با بیان اینکه امتیازهای خوبی برای تعاونی‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده است، یادآور شد: شرکت‌های دانش بنیان یک امتیاز مهمی که دارند 15 سال از مالیات و عوارض گمرکی و سود بازرگانی معاف هستند.
متوسلین با اشاره به اینکه تسهیلات ویژه‌ای به تعاونی‌های دانش‌بنیان پرداخت می‌شود، ادامه داد: این تعاونی‌ها برای طرح‌های اقتصادی می‌توانند تا حداکثر 20 میلیارد ریال تسهیلات با سود پایین دریافت کنند.
وی خاطرنشان کرد: صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون می‌تواند تا 70 درصد اعتبارات دریافتی این تعاونی‌ها را در برابر بانک تضمین کند.
مدیرکل تعاون استان زنجان در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در مورد تعداد تعاونی‌های تشکیل شده در سال گذشته گفت: در سال 89 تعداد 341 تعاونی در استان زنجان تشکیل شده است.
وی با اشاره به اینکه اعضای این تعاونی‌ها 3 هزار و 507 نفر تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: با تشکیل این تعاونی‌ها برای 4 هزار و 311 نفر ایجاد اشتغال شده است.
متوسلین یادآور شد: بر اساس برنامه ابلاغی باید 330 تعاونی در استان زنجان تشکیل می‌شد اما 11تعاونی بیش از برنامه انجام شده است.
وی با بیان اینکه در کل در سال گذشته 85 برنامه عملیاتی انجام شده است، گفت: ترویج و فرهنگ‌سازی، حمایت از تعاونی‌ها، توانمندسازی و آموزش از جمله برنامه‌های انجام شده در این زمینه بوده است.
مدیرکل تعاون استان زنجان بیان کرد: بر اساس آمارهای اعلام شده از سوی وزارت تعاون، جایگاه اداره کل تعاون استان زنجان به رتبه سوم کشور رسیده است که این کار نتیجه تلاش همکاران بوده است.
 

۲۹ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید