اخبار

تدوین طرح ایجاد خوشه‏های چاقوسازی در زنجان

تدوین طرح ایجاد خوشه‏های چاقوسازی در زنجان
مدیرعامل شرکت تعاونی مادرتخصصی صنایع‏دستی زنجان گفت: طرح ایجاد خوشه‏های چاقوسازی از سوی شرکت تعاونی مادرتخصصی صنایع‏دستی استان زنجان تدوین شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان وبه نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، فرهاد شایگان با بیان این مطلب، اظهار کرد: این طرح با هدف واردکردن چاقوسازی زنجان به بازار عظیم داخلی چاقو‏های آشپزخانه تهیه شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در مراحل بعد صادرات چاقو به خارج از کشور مدنظر قرار دارد، خاطرنشان کرد: تبدیل زنجان به قطب تیغه‏های صنعتی، کشاورزی و پزشکی از دیگر اهداف این طرح به شمار می‏آید.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه 90 درصد از تیغه‏های برنده موجود در ایران وارداتی هستند، تصریح کرد: 70 درصد از این تیغه‏ها در زنجان قابل تولید هستند.

 

مدیرعامل شرکت تعاونی مادرتخصصی صنایع‏دستی استان زنجان در ادامه خواستار جلوگیری از واردات بی‏رویه چاقو پس از اجرای طرح ایجاد خوشه‏های چاقوسازی شد و افزود: این شرکت تمامی تلاش خود را برای یافتن بازارهای مناسب می‏کند تا چاقوی زنجان بعد از صنعت برق و سرب به عنوان قطب سوم صنعت زنجان جایگاه خود را بیابد.

 

شایگان یادآور شد: در هر خوشه چاقوسازی به‌طور میانگین پنج صنعتگر مشغول به فعالیت می‏‏شوند و روزانه بیش از 200 چاقو را روانه بازار می‏کنند

۲۹ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید