اخبار

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان:

سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات موجب مطالبه‌گری بیشترین رسانه‌ها می‌شود

سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات موجب مطالبه‌گری بیشترین رسانه‌ها می‌شود
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان گفت: سامانه انتشار دسترسی آزاد به اطلاعات از خردادماه سال قبل آغاز به فعالیت کرده، اما هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده است؛ هرچند که این سامانه موجب مطالبه‌گری بیشترین رسانه‌ها می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری فارس، ادریس سالاری اظهار کرد: مراسم گرامیداشت روز خبرنگار نباید تنها محدود به 17 مرداد باشد؛ بلکه باید این امر فرصتی باشد که از مسؤولان بخواهیم که زمینه فعالیت حرفه‌ای را برای رسانه‌ها بردارند تا رسانه‌ها بتوانند با فراغ بال بیشتری به فعالیت حرفه‌ای خود بپردازند.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان با بیان اینکه در کنار این امر باید حمایت‌های مادی از رسانه‌ها برداشته شده و اقتصاد رسانه‌ها نیز تامین شود؛ تصریح کرد: باید امور متعدد از جمله بیمه و حقوق و ... حل شود تا آنها بتوانند با آرامش بیشتری فعالیت کنند.
وی با اشاره به اینکه باید از ابزارهای نوین ارتباطی و تکنولوژی‌ در حوزه تقسیم آگهی‌ها و ... استفاده کرده و آنها را شفاف‌سازی کنیم؛ اضافه کرد: این امر موجب شبهه‌زدایی از این خواهد شد که به برخی رسانه‌ها توجه بیشتری شده و به برخی توجه کمتری می‌شود.
سالاری با بیان اینکه سامانه انتشار دسترسی آزاد به اطلاعات نیز از خردادماه سال قبل آغاز به فعالیت کرده است؛ اما هنوز جایگاه خود را پیدا کرده است؛ افزود: همه استانداری‌ها؛ شهرهای بزرگ و کوچک کم کم دارند به این سامانه متصل می‌شود که البته این سامانه موجب جلوگیری از فساد شده و شفافیت اجتماعی را بالا خواهد برد.
وی گفت: همچنین از خبرنگاران درخواست داریم که به این سامانه متصل شده و در قالب این امر مطالبه‌گری کرده و شفافیت لازم را به جامعه تزریق کنند.
۱۸ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید