اخبار

اشتغال به خروج جامعه هدف کمیته امداد منجر می شود

اشتغال به خروج جامعه هدف کمیته امداد منجر می شود
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: راهبرداصلی توانمندسازی جامعه هدف و خروج آنها از بدنه حمایتی این نهاد با محوریت اشتغال است که این مهم با فراهم شدن زمینه آن محقق می شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایرنا، هدایت صفری افزود: ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال خانواده‌های تحت حمایت این نهاد از برنامه‌های مهم این کمیته در حوزه اشتغال است.
وی اظهار داشت: بر این اساس طی چهار ماهه امسال نیز 213 از مددجویان با پنج هزار و 518نفر ساعت ازخدمات مهارت‌آموزی این نهاد در قالب آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، پایدارسازی و توسعه و حرفه‌آموزی دانش آموزان بهره مند شده اند.
صفری افزود: در حوزه شبکه‌های ارتباطی نوین و برای جمع‌آوری مشارکت‌های مردمی، تحقیق و پژوهش امری مهم بوده و در واقع باید فضای جذب مشارکت را از حالت فیزیکی به حالت الکترونیکی شیوه‌های نوین سوق داده شود.
وی بیان کرد: اگر برنامه‌های کمیته‌ امداد فاقد پیوست فرهنگی باشد، اقلام معیشتی و بسته‌های امدادی نمی‌تواند به سر منزل مقصود برسد.
این مسئول ادامه داد: این در حالی است که رسانه‌ها نقش بسزایی در جمع ‌آوری مشارکت‌های مردمی ایفا می‌کنند و می‌توانند در پیشبرد اهداف این نهاد بسیار تاثیرگذار باشند.
وی خاطر نشان کرد: طی سال گذشته 6 هزار و 690 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان با 256هزارو183نفر ساعت از خدمات مهارت‌آموزی بهره مند شدند.
هم اکنون 24 هزار و 647خانوار با جمعیت 42 هزار و 373 نفر از خدمات مستمر و غیرمستمر کمیته امداد استان زنجان برخوردار هستند و این تعداد شامل 13 هزار زن سرپرست خانوار، 18هزار سالمند، سه هزار و 453 دانشجو و دانش ‌آموز و 659 بیمار خاص و سرطانی است.
۱۸ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید